Прийом депутатів Рівненської міської ради: обов'язок чи формальність

В рамках кампанії Атестація депутатів місцевих рад, яка охоплює вісім областей України, Рівненська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА» проаналізувала оприлюднення депутатами Рівненської міської ради інформації на сайті Рівнеради, а також перевірила здійснення прийому виборців депутатами.

Оприлюднення інформації на сайті Рівненської міської ради

Згідно моніторингу, серед 42 депутатів Рівненської міської ради VII скликання 19 депутатів розмістили усю інформацію про себе на сайті Рівнеради (фотокартку і біографію: із зазначенням інформації про освіту, досвід роботи, місце роботи, сімейний стан, партійну приналежність). Частково оприлюднили інформацію, не вказавши лише сімейний стан, чотири депутата: Васильчук Сергій, Стельмащук Святослав, Чирак Людмила, Чугуєвець Анатолій.

Не вказали більш як дві обов’язкові позиції, 18 народних обранців. При цьому, не зазначили досвід роботи та сімейний стан: Немеш Василь, Нестерук Олександр, Поліщук Назарій, Попик Володимир, Стасюк Роман.

Rivne 2.11 1

Тобто, понад половину депутатів Рівнеради оприлюднили свої біографічні дані в повному або майже повному обсязі.

При цьому, дехто з депутатів на сайті ради вказав, що проводить громадський прийом щотижнево, тим самим забезпечуючи для виборця більші шанси потрапити до депутата на прийом. Схожа ситуація, коли депутат встановлює прийом громадян після 18-ої години. Так, виборець може потрапити на прийом після завершення робочого дня.

Rivne 2.11 4

Однак не вся оприлюднена на сайті Рівненської міської ради інформація є актуальною. Загалом, вісім депутатів подали інформацію, яка повністю або частково не відповідає дійсності.

Rivne 2.11 3

Найгірше інформують про себе двоє депутатів: Бабат Олександр та Крюков Олександр, у яких відсутні фотокартка, досвід роботи, місце роботи, а також інформація про сімейний стан.

Окрім оприлюднення інформації про депутата, обов’язковим залишається оприлюднення відомостей про графік та місце прийому виборців й інших громадян. Ця ж норма, передбачена у Законі України «Про статус депутатів місцевих рад». Отож, 38 із 42 депутатів Рівненської міської ради повністю оприлюднюють інформацію на сайті Рівнеради про прийом виборців, вказуючи місце і час (графік) проведення прийому, а також контактний номер телефону.

Не вказали місце та час прийому виборців, проте зазначили контактний телефон: Нестерук Олександр та Сухий Юрій. Не подали жодної інформації про ведення громадського прийому та не вказали контактну інформацію: Бабат Олександр та Мітін Юрій.

Rivne 2.11 2

 Особистий прийом громадян депутатом Рівнеради

Що стосується особистого прийому виборців, то його здійснюють лише семеро депутатів: Года Маріян, Довжаниця Олександр, Загоровський Назарій, Кузьмич Андрій, Поліщук Назарій, Туровська Людмила, Чугуєвець Анатолій.

Нерегулярний особистий прийом у депутата, або приймають лише помічники 23 народних обранці.

Не вдалось підтвердити здійснення прийому дванадцяти депутатів: Бабата Олександра, Гапяка Богдана, Лащука Анатолія, Немеша Василя, Нестерука Олександра, Паладійчука Сергія, Попика Володимира, Романюк Любві, Стельмащука Святослава, Тимощук Тамари, Чубая Олександра та Чубай Тетяна.

Rivne 2.11 5

Інформування виборців про діяльність депутата

Ще одним критерієм, згідно якого здійснювався моніторинг, - інформування виборців про свою діяльність. Тож, 19 депутатів активно використовують свою сторінку в соцмережі для двостороннього зв’язку з виборцями. Взагалі не інформують про свою діяльність та не комунікують з виборцями (через соціальні мережі чи за допомогою друкованих змі) 12 депутатів Рівненської міської ради: Бабат Олександр, Года Маріан, Дзецько Олег, Загоровський Назарій, Ковалець Ігор, Криж Ольга, Лащук Анатолій, Мітін Юрій, Петролюк Роман, Пилипчук Ірина, Сухий Юрій, Тимощук Тамара.

 Rivne 2.11 6

З повним текстом звіту можна ознайомитися за посиланням

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те, як здійснювалось оцінювання та про його результати можна дізнатись:
На сайті організації
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»
В соціальній мережі Facebook на сторінці: «Місцеві депутати. Атестація».

За коментарями звертайтеся:
Наталія Токарська,
координатор проекту «Атестація депутатів місцевих рад» у Рівненській області
тел. 0978669670
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 


Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад з 8 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). В місті Рівне за реалізацію ініціативи відповідає РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА».

Додати коментар


Захисний код
Оновити