Зовнішнє незалежне оцінювання на Рівненщині: попередні підсумки громадського спостереження

zno cover1
Громадянська мережа ОПОРА підбила попередні підсумки моніторингу проведення зовнішнього незалежного оцінювання на Рівненщині. Під час тестування з української мови та літератури (5 травня) та математики (11 травня) спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували окремі порушення, а також декілька нестандартних ситуацій.
 
На тестування з української мови та літератури, що відбулося 5 травня, з’явилися 10000 абітурієнтів, що склало 96,63% від загальної кількості зареєстрованих учасників ЗНО. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА працювали на 15 пунктах тестування в Рівному та Рівненській області.
 
Було зафіксовано п’ять випадків, коли абітурієнти приходили на пункт тестування без одного з необхідних документів. Так, у ЗОШ №13 м. Рівного двоє абітурієнтів з’явилися без паспортів. До пункту тестування їх не впустили, а довезти документи їхні родичі не встигли.   
Ще одна абітурієнтка без паспорту з’явилась на ПТ у ЗОШ №27 м. Рівного, але забутий документ їй встигли привезти і за 3 хвилини до 11.00 її з усіма необхідними документами було допущено до складання ЗНО.
 
У ЗОШ №3 смт. Млинів одна абітурієнтка з’явилась на пункт тестування без паспорту (втрачений), але мала при собі його копію та довідку з міліції, про те, що наразі для неї виготовляється новий паспорт. Після погодження з Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти (ЛРЦОЯО) вона була допущена до складання тесту.
 
У ЗОШ №6 м. Дубно абітурієнтка, що має статус ВПО, прийшла на пункт тестування без свідоцтва про народження, але за погодженням з ЛРЦОЯО вона була допущена до складання тесту.
 
Відзначимо, що факт довезення абітурієнтів до пунктів тестування, а також відповідальне ставлення вчителів, значно зменшили кількість випадків, коли абітурієнти запізнювались або з’являлись без повного комплекту документів.
 
Також спостерігачем ОПОРИ була зафіксована одна нестандартна ситуація. Зокрема, у рівненській ЗОШ №11 був виявлений невикористаний тестовий зошит, який забули вкласти в аудиторний пакет. Було прийнято рішення запакувати його в паперовий конверт, і разом з пояснювальними записками та додатком до аудиторного пакету вкласти в контейнер.
 
Варто зауважити, що в ході тестування практично ніде не проводилася перевірка абітурієнтів металодетекторами. В більшості випадків було повідомлено, що з ЛРЦОЯО надійшло смс-повідомлення, де зазначалося, що металодетектори не використовуються. Лише у ЗОШ №27 м. Рівного така перевірка була проведена, але абітурієнтів перевіряли вибірково.
 
Загалом тестування з української мови та літератури пройшло без значних порушень, які суттєво могли б вплинути на результати ЗНО. Апеляційних заяв від абітурієнтів не надходило. 
 
Крім того, по завершенні ЗНО з української мови та літератури спостерігачами ОПОРИ було проведено соціологічне опитування абітурієнтів. Відбувалося воно на виході з навчальних закладів по завершенні тестування й було покликане з'ясувати ставлення учасників до стандартизованого тестування, а також основні способи підготовки абітурієнтів до складання ЗНО.
 
Додамо також, що рівненські ВНЗ використали ЗНО з української мови та літератури як можливість привернути до себе увагу потенційних абітурієнтів. У Дубно спостерігачі ОПОРИ зафіксували розповсюдження інформаційних буклетів представниками Національного університету водного господарства та природокористування при вході на пункт тестування, а у Млинові таким чином агітували подавати документи до Міжнародного економіко-гуманітарного університету (МЕГУ).
 
На тестування з математики (11 травня), з’явилися 4404 абітурієнти, що склало 94,83% від загальної кількості зареєстрованих. На 6 пунктах тестування в Рівному та Рівненській області працювали 6 спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА.
 
На відміну від ЗНО з української мови та літератури, під час ЗНО з математики спостерігачами ОПОРИ не було зафіксовано випадків появи абітурієнтів на пунктах тестування без одного з необхідних документів.
 
Також на усіх пунктах тестування проводилася технологічна перерва із застосуванням металошукачів. В результаті такої перевірки було знайдено два мобільні телефони, які не були залишені абітурієнтами у спеціально відведеному для цього місці.
 
Так, у ЗОШ №9 м. Рівного під час технологічної перерви у абітурієнтки виявили увімкнений мобільний телефон. Дівчину позбавили права продовжувати роботу над тестом.
Схожий випадок був зафіксований у Дубенській НВК «школа-гімназія», де під час технологічної перерви у абітурієнта виявили вимкнений телефон, що лежав в кишені куртки. Абітурієнт був змушений покинути пункт тестування.
 
Також спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували декілька нестандартних ситуацій. Зокрема, в ЗОШ-комплекс №6 м. Костопіль, при відкритті контейнера з матеріалами, було виявлено, що пакет з матеріалами, наданий для аудиторії №1, не щільно запакований. При огляді виявилось, що це заводський брак. Цей пакет було вкладено в допоміжний паперовий пакет й складено відповідний акт.
 
Ще одна нестандартна ситуація, зафіксована спостерігачем ОПОРИ, була пов’язана з різними мовами складання тестів. У ЗОШ №24 м. Рівного в аудиторії №19 тестування складали абітурієнти, що мали отримати тестові зошити російською мовою. Всього в аудиторії проходили тестування 6 абітурієнтів. Коли їм роздали зошити і попросили перевірити якість друку, то виявилося, що вони отримали зошити українською мовою. В той же час, в аудиторії №1, коли абітурієнти розпочали роботу над тестами, то виявилося, що у них тестові зошити складені російською. Всього у аудиторії складали тести 13 абітурієнтів. Абітурієнтам, які були в 19 аудиторії було запропоновано замінити зошити з російською мовою на український варіант, аби забезпечити рівні умови проходження ЗНО або ж написати апеляційні заяви та скласти тестування у додаткову сесію. Двоє абітурієнтів сказали, що не зможуть приїхати на додаткову сесію, тож було прийнято рішення замінити їхні зошити з завданнями на російськомовні (з аудиторії №1). Інші 4 абітурієнти написали за даних фактом апеляційні заяви. Причина апеляції - відсутність зошитів російською мовою. Ті абітурієнти, які вирішили не писати апеляції розпочали роботу над тестами в 13.10 і їм надали 180 хвилин для складання тестів. Зошити абітурієнтів з аудиторії №1 були замінені на аналогічний варіант тестів українською мовою, для чого взяли зошити з аудиторії №19. За даним фактом інструктори та старші інструктори аудиторій №1 та №19 написали пояснення.
 
Загалом ЗНО з математики пройшло без особливих порушень, за винятком вищезгаданого випадку у ЗОШ 24 м. Рівне, коли абітурієнти стали заручниками ситуації, яка могла вплинути на їх зібраність та зосередженість на тестуванні й, відповідно, результат ЗНО міг бути гірший.
 
Наступним для абітурієнтів стане ЗНО з історії України, яке відбудеться 13 травня. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА будуть присутні на 11 пунктах тестування в Рівному та Рівненській області.
 
За коментарями звертайтеся:
Наталія Токарська, координатор кампанії громадського спостереження за ЗНО в Рівненській області
тел. +380978669670; +380631665859
_________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА

Коментарі   

ephresPt
0 #7 ephresPt rodion.xortow@mail.ru 28.02.2018, 04:21
Я думаю, что Вы не правы. Могу это доказать. Пишите мне в PM.

---
а чо милинько... скачать fifa 15 от механика через торрент, fifa 15 на русском скачать на андроид или скачать fifa 15 на ios скачать fifa 15 на ios бесплатно
Цитата
Ігор
0 #6 Ігор rivnekcmeyo@gmail.com 17.05.2016, 10:06
ПРОДОВЖЕННЯ 4: Якщо в аудиторії чи інших приміщеннях пункту зовнішнього оцінювання порушено порядок проведення зовнішнього оцінювання, що може негативно вплинути на ваш результат, то ви маєте право до виходу з пункту зовнішнього оцінювання подати уповноваженій особі Українського центру оцінювання якості освіти апеляційну заяву про порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання та вказати на необхідність реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні під час додаткової сесії.
Цитата
Ігор
0 #5 Ігор rivnekcmeyo@gmail.com 17.05.2016, 10:00
ПРОДОВЖЕННЯ 3:які можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені Регламентом роботи пункту зовнішнього оцінювання, або маєте дозволені пристрої медичного призначення, про які ще не повідомили працівникам пункту зовнішнього оцінювання, пропонуємо зробити це зараз.
Пам’ятайте про те, що оцінка, яку ви отримаєте, є рейтинговою, тобто визначає місце результату учасника зовнішнього оцінювання серед результатів інших учасників зовнішнього оцінювання з цього предмета. Тому будь-яка допомога іншим учасникам зовнішнього оцінювання під час виконання сертифікаційної роботи або байдужість до фактів порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання (списування, використання допоміжної літератури, засобів зв’язку) можуть значно знизити ваш шанс стати студентом вищого навчального закладу.
Цитата
Ігор
0 #4 Ігор rivnekcmeyo@gmail.com 17.05.2016, 09:59
ПРОДОВЖЕННЯ 2:відведеного на виконання сертифікаційної роботи, в особи або на її робочому місці друкованих або рукописних матеріалів, засобів зв'язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремих елементів, які можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв, інших засобів, предметів, приладів, що не передбачені Регламентом роботи пункту зовнішнього оцінювання;
Звертаємо вашу увагу на те, що в аудиторіях пункту зовнішнього оцінювання за допомогою металодетектора може здійснюватися контроль за дотриманням учасниками зовнішнього оцінювання вимоги щодо заборони мати при собі засоби зв'язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв.
Якщо ви забули залишити у спеціально відведеному місці засоби зв'язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які .....
Цитата
Ігор
0 #3 Ігор rivnekcmeyo@gmail.com 17.05.2016, 09:55
ПРОДОВЖЕННЯ: Зверніть увагу, на те що вам забороняється:
2) використовувати в пункті зовнішнього оцінювання та мати при собі протягом часу, відведеного на виконання сертифікаційної роботи, засоби зв'язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені Регламентом роботи пункту зовнішнього оцінювання (крім дозволених пристроїв медичного призначення, про наявність яких учасник зовнішнього оцінювання повинен повідомити працівникам пункту зовнішнього оцінювання до початку виконання сертифікаційної роботи);
Пам’ятайте, що в разі порушення процедури проходження зовнішнього оцінювання ви будете позбавлені права продовжувати виконання сертифікаційної роботи.
Ви маєте знати, що результати зовнішнього оцінювання можуть бути анульовані у випадку:
виявлення в період часу,
Цитата
Ігор
0 #2 Ігор rivnekcmeyo@gmail.com 17.05.2016, 09:49
Є такий документ - Типова промова інструктора, це 4 сторінки друкованого тексту, який інструктор озвучує в аудиторії для усіх 15 учасників ЗНО. ЧОМУ 14 абітурієнтів ЗНАЙШЛИ місце для мобільного, а 15 - ні??? Був ще стіл інструкторів. Тепер даю циатно витяг із Типової промови, в якій учасникам ЗНО 3 (ТРИЧІ!!!) пропонують залишити заборонені засоби у спеціально відведеному місці.
"Якщо вам необхідна допомога у вирішенні питань, які не стосуються змісту завдань сертифікаційної роботи, підніміть руку. До вас підійде старший інструктор або інструктор.
Пам’ятайте, що ви маєте право на: 4) оскарження процедури проведення та результатів зовнішнього оцінювання (апеляцію)".
"Під час проходження зовнішнього оцінювання ви зобов’язані:
1) дотримуватися норм Регламенту роботи пункту проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2016 році;
3) виконувати вказівки та вимоги працівників пункту зовнішнього оцінювання щодо процедури проходження ЗНО
Цитата
Алла
-1 #1 Алла RO240974MAV@gmail.ua 14.05.2016, 11:28
ЗНО з математики яке проходило в Дубенській школі гімназії, проходило з грубими порушеннями, а саме не було відведено місця для телефонів та пристроїв считування інформації, було тільки 3 стільці з купою верхнього одягу, абітурієнтам інструктори не наголосили де подіти телефони, телефони були і на підвікониках і на партах. Постраждала дитина за чиюсь недбалість та погану організацію до ЗНО. Чому ніхто не попередив абітурієнтів, що можна подати апеляцію до закінчення ЗНО. наступного дня уже пізно. Хоча вчитель яка була присутня з абітурієнтами телефонувала у відділ освіти, було сказано нічого зробити не можна. Хоча можна було подати апеляцію. Дана ситуація вплинула на здоров'я дитини, хто за це несе відповідальніст ь?
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити