Енергоефективні рішення для власної оселі та громади: поради Екоклубу
Генератор, павербанк та інвертор потрапили в топ пошукових запитів Google у категорії «Покупки» в Україні. Люди як можуть намагаються справлятися…
Громадянська мережа ОПОРА продовжує розповідати, як заощаджувати енергетичні ресурси в побутових умовах. 4 травня інформаційна зустріч «Енергозбереження вдома: як зберігати тепло та економити бюджет» відбулася з робочими колективами бібліотек Рівного.
Представники ОПОРИ порадили контролювати споживання ресурсів та стежити за дотриманням правильного режиму роботи побутових приладів. Учасники дізналися, як зберігати енергетичні ресурси вдома, не докладаючи значних зусиль.
Окремо під час заходу обговорили діючі програми підтримки енергозберігаючих заходів.
1. Державна підтримка – Урядова програма «теплих» кредитів
– Відшкодування 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб і 35 % – для фізичних осіб, які отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг.
– Відшкодування 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб.
– Відшкодування 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК як юридичних осіб для загальнобудинкових заходів. Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40 % і 70 % – залежно від кількості квартир-субсидіантів.
2. Муніципальна програма сталого розвитку м. Рівного на 2013 – 2017 роки
Максимальна кількість бюджетних коштів на реалізацію одного проекту становить до 800 тисяч гривень.
Фінансування здійснюється у таких співвідношеннях:
– міський бюджет – 70% (до 800 тисяч гривень);
– громада, спонсори – 30% і більше, окрім фінансування проектів з капітального ремонту ліфтів та облаштування дитячих майданчиків.
Фінансування проектів щодо капітального ремонту, заміни та модернізації ліфтів, а також облаштування дитячих майданчиків здійснюється за таким розподілом витрат:
– міський бюджет – 90% (до 800 тисяч гривень);
– громада, спонсори – 10% і більше.
3. Програма термомодернізації багатоквартирних будинків Рівного на 2017 – 2020 роки.
Відшкодування з міського бюджету здійснюється у розмірі 20% від загальної суми (тіла) кредиту, але не більше 500 тис. грн, за умови участі житлового об’єднання у програмі Держенергоефективності.
Відшкодування з міського бюджету здійснюється у розмірі 40% від загальної суми (тіла) кредиту, але не більше 1 млн грн, якщо:
– кредит видано кредитно-фінансовою установою, яка не бере участь у програмі Держенергоефективності
– кредит видано кредитно-фінансовою установою, яка є учасницею програми Держенергоефективності, але відшкодування буде здійснюватися лише з міської програми (у зв’язку із припиненням дії або за відсутності фінансування програми Держенергоефективності).
– проект не підпадає під компенсацію програми Держенергоефективності, але входить у додатковий перелік, затверджений виконавчим комітетом Рівненської міської ради.
Насамкінець учасники зустрічі отримали інформаційні матеріали, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
За коментарями звертайтесь:
місцевий координатор житлово-комунальних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Ірина Кантарія
тел: +38 067 351 05 85