На минулому тижні під час прес-конференції голова Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу Михайло Наход, презентував журналістам проект «Реформа інституту місцевого референдуму: участь громадян в урядуванні», що реалізовується у восьми областях України, а безпосередньо ЦПАВК – у Волинській та Рівненській областях. Проект має на меті консолідувати зусилля громадськості, експертів та політиків з метою лобіювання прийняття Верховною Радою закону про місцевий референдум, який би відповідав інтересам територіальних громад, організацій громадянського суспільства та інших зацікавлених сторін.
Виконавцями проекту є громадські організації – члени Мережі підтримки реформ (лідер коаліції – Лабораторія законодавчих ініціатив (м. Київ), регіональні учасники коаліції: Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу (м. Луцьк), Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів), Донецька та Херсонська обласні організації «Комітету виборців України». Кожна з організацій реалізовує заходи проекту у двох областях.
Серед завдань проекту – розробка пропозицій та рекомендації щодо удосконалення інституту місцевого референдуму, їх обговорення в експертному середовищі, здійснення заходів з лобіювання експертних рекомендацій та поширення ідеології дієвого місцевого референдуму на регіональному (осередки політичних партій, кандидати у народні депутати) та центральному рівні (Верховна Рада України).
В рамках проекту планується проведення таких заходів:
- консультації з громадськістю у формі фокус-груп з обговорення ключових елементів, принципів дієвого інституту місцевого референдуму в Україні та його правового регулювання (міста Луцьк та Рівне, кінець березня);
- експертні опитування щодо інституту місцевого референдуму в Україні та його правового регулювання (впродовж квітня буде опитано 50 експертів у Волинській та Рівненській);
- розширені громадські консультації (міні-референдум у форматі Town Hall Meeting) щодо ключових елементів місцевого референдуму в Україні (червень, місто Луцьк);
- круглі столи з формування двох регіональних громадських платформ на підтримку дієвого інституту місцевого референдуму (впродовж вересня у Волинській та Рівненській областях).
Заходи проекту, які відбуватимуться у місті Рівне реалізовуватимуться ЦПАВК спільно з Рівненським представництвом Громадянської мережі ОПОРА.
В результаті реалізації проекту буде сформовано та узгоджено позиції регіонального експертного середовища щодо удосконалення інституту місцевого референдуму, збільшиться коло прихильників впровадження цього інституту у Волинській та Рівненській областях, сформується підґрунтя для застосування закону про місцевий референдум територіальними громадами та їх мешканцями в майбутньому.
Довідково: Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу – незалежний регіональний аналітичний центр, створений сім років тому у місті Луцьку задля розвитку громадянського суспільства, здійснення моніторингу та аналізу політичних подій в області, розробки висновків і рекомендацій щодо реформування суспільно-політичного середовища регіону, підвищення політичної культури громадян та суб’єктів політичної діяльності.
Проект «Реформа інституту місцевого референдуму: участь громадян в урядуванні» реалізується коаліцією громадських організацій, які входять до Мережі підтримки реформ в межах спільної ініціативи Pact Inc., Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа.
Реалізація компоненту «Підтримка місцевих ініціатив» програми «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що виконується Pact Inc., стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), та фінансовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження».
Думки викладені у цьому документі, є винятковою відповідальністю Центру Політичного Аналізу Та Виборчого Консалтингу та Мережі підтримки реформ та не обов’язково відображають точку зору USAID, уряду США, Pact Inc., Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа.
Прес-центр
Громадянська мережа ОПОРА