Кандидати на посаду міського голови Рівного підписали проєкт Плану дій для Рівного

Дата: 09.11.2020

9 листопада відбулася зустріч представників Ради реформ Рівного з кандидатами на посаду міського голови. Під час заходу відбулася презентація напрацювань експертного середовища щодо першочергових завдань та заходів, які має здійснити Рівненська міська рада VIII-го скликання для запровадження першочергових змін у семи сферах життя міста. Також кандидати публічно підписали Декларацію про підтримку.

«План дій для Рівного» – це документ розроблений Коаліцією громадських об’єднань та ініціатив Рада реформ Рівного з метою розпочати і налагодити суспільний діалог між рівнянами і владою. В подальшому він стане основою для широкого суспільного обговорення під час публічних консультацій, які буде ініціювати коаліція.

Голова координаційної ради коаліції Рада реформ Рівного Андрій Токарський зауважив:
«Рішення, які приймаються міською радою чи її управліннями не завжди відповідають реальним потребам і запитам містян. Причина в тому, що рівняни фактично не впливають на прийняття рішень міською радою, вони лише обирають собі представників у раду. Однак, для належної розбудови міста потрібно, щоб першочергові потреби мешканців були пріоритетними і для міської влади і її обранців. Для цього необхідно максимально залучати людей для участі у вирішенні питань, важливих для життя громади.  Не завжди цей процес є легким, але людям варто розповідати про те, що вони можуть впливати на розвиток свого міста. Тож ми називаємо «План дій для Рівного» проектом, адже це не лише результат роботи фахових експертів, але й пропозиція до рівнян долучитися до процесу формування політики».

Рада реформ Рівного, в рамках кампанії «#Дій_для_Рівного» напрацювала проєкт плану дій для новообраної міської ради та її виконавчих органів у семи сферах життя міста (відкритість та публічність Рівненської міської ради, реформування локальної медицини, молодіжної політики, прозорості у роботі комунальних підприємств міста, міського озеленення, належного поводження з твердими побутовими відходами, підтримка енергоефективності у житлі заради економічного розвитку міста). Передусім експерти вивчили стан справ у кожній сфері, напрацювали певні пропозиції змін і ось тепер поділилися ними з кандидатами на посаду міського голови Рівного.

Ірина Стасюк, координаторка напрямку «Молодіжна політика» зауважила, що під час проведення фокус-груп чимало молодих людей висловлювати думку, що молодіжна політика не в пріоритеті у місцевої влади. Вона запропонувала для покращення стану справ із молодіжною політикою в місті залучати молодь до підготовки та написання стратегії, програм, заходів та конкурсів проектів щодо розвитку молодіжної політики, актуалізувати інформацію сайті профільного управління, підготувати комунікаційну стратегію і модернізувати заклади для позашкільної освіти та відпочинку молоді.

Юрій Лазаревич, координатор напрямку «Реформування локальної медицини» зазначив, що у результаті аналізу договорів, укладених закладами охорони здоров’я, які знаходяться на території Рівного, із Національною службою здоров’я України (НСЗУ) щодо пакетів медичних послуг було виявлено, що послуги багатьох закладів дублюються. Саме тому деякі заклади міста у порівнянні з іншими надають незначну кількість послуг і є нерентабельними. Для належного реформування локальної медицини експерт акцентував на потребі провести аудит в медичних закладах, власником яких є Рівненська міська рада, необхідності запровадження особливих (специфічних) послуг в закладах, які мають контракти на надання незначної кількості послуг, потребі оптимізувати медичні заклади та персонал та заборонити закладам збирати благодійну допомогу від пацієнтів.

Поліна Полюхович, координаторка напрямку «Належне поводження з твердими побутовими відходами» розповіла, що для запровадження роздільного збору сміття варто: встановити обгрунтований сміттєвий тариф, включивши до нього тариф на перероблення, оновити Схему санітарної очистки міста, включивши до неї новозбудовані мікрорайони та запровадити по місту трьохконтейнерний роздільний збір сміття. Поліна Полюхович зауважила, що важливо також розробити і проводити масштабну інформаційну кампанію щодо важливості сортування.

Андрій Токарський розповів про дослідження прозорості у роботі комунальних підприємств міста. Він зазначив, що для покращення якості роботи комунальних підприємств міста необхідно підвищити рівень публічності та прозорості комунальних підприємств, утворити наглядові ради КП за участі незалежних членів та підвищити ефективність роботи комунальних підприємств.

Ірина Стасюк, яка є секретарем Ради з озеленення Рівного презентувала перелік заходів, які необхідно здійснити міській раді нового скликання, щоб існуюча в місті «Програма з розвитку озеленення» могла реалізовуватися повноцінно. Зокрема, зазначила про необхідність захисту зелених зон Рівного, облік міських дерев, контроль збереження зелених насаджень при забудові, реконструкції та ремонтах територій, підвищення ефективності використання бюджетних коштів та якості робіт з утримання і догляду за зеленими насадженнями, а також розробки концепції розвитку зелених коридорів міста. Експертка звернула увагу на те, що людям потрібне якісне озеленення міських просторів, про що свідчить висока активність мешканців та мешканок міста у заходах з висадки дерев, участь у публічних дискусіях на тему розвитку зелених коридорів (зокрема, під час міського пікніку, який громадська ініціатива “Сад історій в Рівному” проводила спільно з коаліцією у вересні).

Михайло Балик, координатор напрямку «Відкритість, доступність та підзвітність Рівненської міської ради» розповів про важливість налагодження якісної двосторонньої комунікації рівнян із владою. Експерт зазначив, що необхідно забезпечити доступність важливої інформації для мешканців міста, впроваджувати політику відкритих даних, підвищувати рівень доступності приміщень міськради, підвищувати публічність та прозорість Рівненської міської ради, що передбачає, з-поміж іншого, і розробку комунікаційної стратегії. 

Андрій Токарський також звернув увагу на важливість підтримувати енергоефективність у житлі заради економічного розвитку міста. Перш за все для цього потрібно проводити серед ОСББ роз’яснювальну та просвітницьку роботу щодо Фонду енергоефективності та створити фонд, що надаватиме безпроцентні позики ОСББ на період до отримання коштів від Фонду енергоефективності та компенсуватиме частину банківських відсотків за кредитами ОСББ.

Після презентації експертів кандидати на посаду міського голови Рівного Олександр Третяк та Віктор Шакирзян висловили свої думки щодо напрацювань проєкту Плану дій для Рівного у визначених сферах життя міста та подякували  коаліції за роботу.

На завершення заходу кандидати підписали декларацію про підтримку напрацювань коаліції.

Переглянути відеозапис події можна за посиланням: https://bit.ly/3eGIbCf.

Презентація проводиться Коаліцією громадських об’єднань та ініціатив «Рада реформ Рівного» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст презентації є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.


За детальнішою інформацією звертайтеся:

Андрій Токарський, керівник проєкту «План дій для Рівного»

тел.: 0636179693, e-mail: rada.reform.rivne@gmail.com