[Подія відбулась] Прес-конференція «Міський голова, виконавчі органи чи депутати – хто у Рівному працює найбільш публічно? Результати вимірювання Індексу публічності 2018»

Інформаційно-освітній простір "Інфохаб"

03 жовтня 2019 року об 11:00 год в Інформаційно-освітньому просторі “Інфохаб” (м. Рівне, вул. Словацького, 3а) представники Громадянської мережі ОПОРА презентуватимуть результати шостого вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування у Рівному.

На прес-конференції буде представлено рейтинг публічності 24 муніципалітетів, а також окремих суб’єктів дослідження – міських голів, виконавчих органів та депутатів міських рад. Окрім цього, експерти проаналізують сильні та слабкі сторони діяльності кожного суб’єкта моніторингу й розкажуть, які зміни та нові практики сприяли підвищенню рівня публічності Рівного у всеукраїнському рейтингу 2018 року.

Нагадаємо, що у попередні роки найвищі показники відкритості, прозорості та підзвітності демонстрували муніципалітети Івано-Франківська, Києва, Луцька та Вінниці. За підсумками вимірювання Індексу публічності 2017 року Рівне належало до категорії міст із низьким рівнем публічності.

Контактна особа: Олена Чудінович – 096 16 91 419.

Довідково: Індекс публічності – це загальнонаціональна кампанія моніторингу прозорості, відкритості та підзвітності діяльності органів та посадових осіб  місцевого самоврядування. Об’єктом моніторингу є міські ради в обласних центрах України. У 2018 році вимірювання здійснювалося також у тимчасово перенесених обласних центрах Донецької та Луганської областей.

Проект реалізовується уже шостий рік поспіль й має на меті оцінити, наскільки публічно приймаються рішення і втілюється в життя політика муніципалітетів, і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування – міського голови, депутатів та виконавчих органів – в цей процес. Система показників Індексу публічності розроблена на основі положень українського законодавства та міжнародних стандартів у сфері публічності муніципальної влади. Результатом проведеної кампанії є публікація щорічного всеукраїнського дослідження – «Індекс публічності місцевого самоврядування 2018». З результатами минулорічних вимірювань можна ознайомитися на сайті  www.publicityindex.org.