Кандидат у нардепи організував близько 60 дитячих свят у дворах Рівного

Дата: 13.07.2019

З 18 травня до 11 липня включно кандидат у народні депутати по 152 виборчому окрузі Святослав Євтушенко безкоштовно організував близько 60 дитячих свят у дворах Рівного. Під час свят дітей пригощали смаколиками, розважали фокусники та фіксики,  а також виступав учасник шоу «Голос країни» – співак Nazariy (Микола Бобрик).  

Анонс про ініціативу «Свято в кожен дім» опублікований на Facebook-сторінці Святослава Євтушенка 24 травня: «На маленьких рівнян чекають розваги з аніматорами, виступи фокусника, клоуна, конкурси, подарунки та солодощі. А дорослі зможуть скуштувати куліш, чай і допомогти дітям перемогти у командних змаганнях», – йдеться у повідомленні. Також анонси свят розміщувалися на дошках оголошень міста.

Під час дитячих свят дітей пригощають смаколиками, розважають фіксики та фокусники, виступають міми театру «Галатея» та ансамблю зразкового танцю «Діалог», а також учасник шоу «Голос країни» співак Nazariy (Микола Бобрик). Окрім цього, під час свят кандидат у народні депутати Святослав Євтушенко поширює друковані агітаційні матеріали: листівки та газети.

 

За інформацією Facebook-сторінки кандидата у народні депутати Святослава Євтушенка, дитячі свята проведені у 58 дворах міста Рівного. Зокрема, на вулицях Академіка Грушевського (38-42), Андрія Мельника (2,4,6,8), Бульвар Богдана Хмельницького, Буковинська (16 і 16а), Богоявленська (6), Вербова (буд. 2, 4, 39, 46), Відінська (3,5, 8а і 10, 13 і 15), Волинської Дивізії, В’ячеслава Чорновола (40, 91 і 91а), Гагаріна (1), Гайдамацька (11, 13), Дубенська (40, 42, 44), Дубенська БОС (330), Драганчука (4), Замкова (10), Євгена Коновальця (4 і 6, 3, 18), Кавказька (15), Київська (9 і 9а, 17, 30, 31 та 32, 79 і 81), Княгині Ольги (10 і 10а), Князя Володимира (37), Кобзарська, Макарова (24, 26), Міцкевича (9, 9а та 11), Набережна (2), Ніла Хасевича (27) Проспект Миру (13), Пушкіна (21), Романа Шухевича (4, 6 і 8), Соборна (253а, 261, 404В, 446), Соборна БОС (69, 257, 287 і 291), Соломії Крушельницької (75), Степана Бандери, Студентська (9), Ювілейна (11 і 13), на Майдані Незалежності, у Новому Дворі та Басовому Куті, а також в інклюзивному таборі «Фенікс».

Кандидат у народні депутати Святослав Євтушенко прокоментував для ОПОРИ, що всі залучені до свята допомагають безкоштовно і триватимуть такі свята до 1 вересня:  «Проводяться заходи в рамках соціальної ініціативи «Свято в кожен двір» і всі залучені допомагають у їх проведенні безкоштовно. Як Микола Бобрик, так і Максим Павловський — мої хороші друзі. Вони підтримали соціальну ініціативу та виступають безкоштовно для популяризації своєї діяльності. Так само наш аніматор — донька моєї давньої знайомої, яка навчається в інституті культури та таким чином здобуває практичний досвід. Щодо кількості заходів – зараз точно сказати важко, адже свята проводяться за зверненнями мешканців. Так як всі ці заходи здійснюються на волонтерських засадах нашими друзями або їхніми родичами, які удосконалюють свою майстерність, то й плануємо проведення свят відповідно до їх вільного часу».

«У виборчий період уся передвиборча агітація кандидатів у народні депутати України повинна здійснюватися за рахунок коштів виборчих фондів. Також згідно із законодавством, що регулює питання проведення виборів до парламенту забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт та інших матеріальних цінностей. Тому, закликаємо усіх суб’єктів виборчого процесу під час виборчої кампанії утриматися від проведення подібних заходів», – коментує координатор спостереження ОПОРИ за виборами у Рівненській області Михайло Балик.

Відповідно до ч. 6 ст. 68 Закону України «Про вибори народних депутатів України» передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на забезпечення ведення передвиборної агітації відповідно до цього Закону, коштів виборчих фондів партій, кандидатів у депутати в одномандатних округах. Кандидати у депутати, зареєстровані у загальнодержавному окрузі, можуть здійснювати передвиборну агітацію за кошти виборчого фонду партії. Використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців, забороняється.

Згідно з ч. 14 ст. 74 цього ж Закону забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

За коментарями звертайтеся:
Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області
тел.: 0938338345
Олена Чудінович, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.