На Рівненщині понад 6 тисяч виборців змінили місце голосування

Дата: 17.07.2019

У Рівненській області 6563  виборців змінили місце голосування з позачергових виборів до Верховної Ради України. При цьому, у Рівному змінили місце голосування 1970 виборця.

15 липня завершився термін тимчасової зміни місця  голосування без зміни виборчої адреси на позачергових виборах до Верховної Ради, які відбудуться 21 липня 2019 року.

На сайті Державного реєстру виборців оприлюднена інформація щодо тимчасової зміни місця голосування виборців без зміни їх виборчої адреси. Зокрема, у Рівненській області змінили місце голосування:

– 5249 виборців (регіон, де знаходиться виборча дільниця обрана місцем голосування);

– 6563 виборці (регіон, де знаходиться виборча дільниця виборця згідно зареєстрованого місця проживання).

У відділі ведення Державного реєстру виборців міста Рівне повідомили, що загалом до відділу надійшло 1970 заяв про зміну місця голосування (з них: Крим – 13 виборців, Донецьк, Луганськ та окупована територія – 71 виборців).

«Левова частка виборців прийшлася на останній день, не дивлячись на те, що виборчий процес розпочався в кінці травні. Нам було простіше, у зв’язку з тим, що спростили процедуру прийому заяв: не потрібно було вмотивовувати зміну місця голосування та докладати документи, які вмотивовують заяву. Це прискорювало нам роботу і спрощувало процедуру для виборців. Загалом, зібрали 1970 заяв, усі опрацювали. Вчора [15 липня] у Рівному надійшла 251 заява на зміну місця голосування», – прокоментувала ОПОРІ начальниця відділу ведення Державного реєстру виборців Рівненської міської ради Анна Зелінська.

Загалом, в Україні скористались тимчасовою зміною місця голосування 280 922 виборці. Найбільша кількість змін відбулось 15 липня – в останній день зміни місця голосування до виборів народних депутатів – 50 334. Нагадаємо, що під час першого та другу турів президентських виборів скористались послугою 315 725 та 325 604 виборці, відповідно.

Відповідно до ч. 10 ст. 2 Закону України «Про вибори народних депутатів України» виборець, який проживає або на день проведення голосування на виборах депутатів перебуває на території іноземної держави, а також громадянин України, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі. Реалізація цього права забезпечується включенням виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці із зазначенням, що такий виборець отримує лише бюлетень для голосування у загальнодержавному окрузі.

Також згідно із ч. 3 ст. 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців» за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, орган ведення Реєстру може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на відповідних виборах чи референдумі. Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке видається виборцю.

За коментарями звертайтеся:
Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області
тел.: 0938338345
Олена Чудінович, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.