ОСББ просять Уряд про пільги і субсидії

Дата: 19.11.2013

Pres-jkgПредставники громадських організацій – члени Національної ради з питань ОСББ звернулися до Кабінету Міністрів України з проханням на найближчому засіданні прийняти відкладений раніше проект Постанови «Про надання населенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і житлово-будівельних кооперативів пільг і субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і прибудинкових територій».

 

Завдяки цьому документу буде відновлено конституційні права громадян, які проживають в ОСМД і ЖБК та потребують таких пільг і субсидій. Постанова була розроблена Міністерством соціальної політики, погоджена Міністерством регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства, Міністерством економіки, Міністерством фінансів, Міністерством юстиції, Держпідприємництва і Національною радою з питань створення і сприяння функціонуванню ОСББ. Вона уже виносилася на розгляд Уряду, проте з незрозумілих причин 4 вересня 2013 була відкладена на невизначений термін.

Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА заявила: «У деяких містах органи праці та соціального захисту не відшкодовують ОСББ і ЖБК кошти, передбачені на покриття пільг та субсидій, вимагаючи від ОСББ та ЖБК затверджувати «тарифи» в органах місцевого самоврядування. Законодавство про працю та соціальний захист дає право отримувати громадянам пільги не залежно від того, чи створили вони ОСББ. Якщо ж ОСББ все-таки виконує прохання органів влади, то тим самим наштовхується на чисельні перевірки контролюючих органів, так як визнає себе «виконавцем житлово-комунальних послуг». Але що ще гірше – дискредитується сама ідея ОСББ, адже ОСББ – це об’єднане населення, а не підприємство-виконавець послуг. Така ситуація унеможливлює можливість розвитку інституту відповідального власника житла і ставить під сумнів виконання Програми реформування і розвитку ЖКГ. 

Катерина Чижик, голова Асоціації «Наш дім» зазначила, що «для зниження соціальної напруги в країні з цього питання було проведено ряд міжвідомчих консультацій, вироблений механізм обмеження верхньої межі такого нарахування. Власне, це і прописано в проекті Постанови Кабінету Міністрів України. Документ є компромісним рішенням для врегулювання поточної проблеми, проте не знімає з порядку денного необхідність розробки соціальних стандартів і переходу до адресної допомоги, у вигляді монетизації пільг і субсидій».
Прес-конференції нагадали, що більше ста сімдесяти голів ОСББ, ЖБК і громадських організацій – учасників Четвертого Форуму ОСББ, прийняли та надіслали до Уряду резолюцію, в якій вимагали прийняти відкладену Постанову«Про надання населенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і житлово-будівельних кооперативів пільг і субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і прибудинкових територій».

Детальніше:
Тетяна Бойко, координатор
житлово-комунальних програм
Громадянської мережі ОПОРА
(063) 617 97 60

 

____________________________
Прес-центр
Громадянська мережа ОПОРА