Рівне: ОПОРА звернулась до поліції щодо агітації Святослава Євтушенка

Дата: 22.06.2019

20 червня у Рівному спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували листівки та білборди кандидата у народні депутати по 152 виборчому округу (м. Рівне) Святослава Євтушенка без вихідних даних. Представники ОПОРИ звернулись до поліції  із відповідною заявою про порушення правил ведення передвиборчої агітації.

У Рівному зафіксовано передвиборчі агітаційні матеріали кандидата у народні депутати Святослава Євтушенка. Зокрема, білборди та листівки кандидата із зображенням кандидата та написом: «Депутат, який Є! поруч з тобою» зафіксовані за адресами:

  • на повороті вулиць Дубенська – Макарова;
  • вул. Дубенська, 40;
  • біля під’їздів на вул. Грушевського, 40.

Жоден із цих матеріалів не містив відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Відповідно, спостерігачі ОПОРИ звернулись до поліції із заявою про порушення правил ведення передвиборної агітації.

Нагадаємо, 14 червня Постановою Центральної виборчої комісії №1003 Святослава Євтушенка зареєстровано кандидатом у народні депутати на виборах до Верховної Ради у 152 виборчому окрузі.

Відповідно до ч. 7 ст. 69 Закону України «Про вибори народних депутатів України» друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Згідно з ч. 2 ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За коментарями звертайтеся:
Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області
тел.: 0938338345
Олена Чудінович, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)