У Рівному ОПОРА дарувала друге життя пластиковим пляшкам

Дата: 22.05.2017

Opora plastic1 2205

14 травня під час урбаністичного фестивалю Urban.Fest Rivne Громадянська мережа ОПОРА провела відкриту лекцію «Подаруй друге життя відходам».

Представники ОПОРИ розповіли про переробку відходів загалом, про термін розкладання та вплив на довкілля. Кожен українець щороку створює 200-250 кг твердих відходів, а житель великого міста – 330-380 кг. Загалом щорічно в Україні виробляється близько 12 млн тонн твердого сміття. І цей показник невпинно зростає.

«Найбільших успіхів у вирішенні цієї проблеми домоглися Швейцарія, Німеччина та Швеція, де жителі самі сортують понад 80 % відходів», – розповіла місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Ірина Кантарія.

Найкраще вирішення проблеми відходів – сортування. Вдома можна складати сміття у два окремих контейнери: для органічних (їжа та інше) та неорганічних (усе, що можна переробити у вторинну сировину) відходів.

«Сміття зі скла, паперу, пластику та металу потрібно викидати у спеціальні контейнери. Здавати макулатуру, ПЕТ-пляшки, поліетилен, пластмаси, алюмінієві банки, склобій у пункти прийому вторинної сировини. А перед візитом до магазину слід взяти з собою еко-сумку, аби не купувати зайвий раз поліетиленові пакети», – додала Ірина Кантарія.

Також зі сміття можна зробити безліч оригінальних предметів і самому використати його повторно.

Щоб учасники переконались, наскільки просто створити щось нове, не витрачаючи зайвих коштів, ОПОРА провела майстер-клас з виготовлення крісла-пуфа з пластикових пляшок. Для цього учасникам знадобились пусті пляшки, картон, синтепон та тканина.

Opora plastic2 2205

На згадку учасники отримали інформаційні матеріали, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

За коментарями звертайтесь:
місцевий координатор житлово-комунальних
та енергетичних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Ірина Кантарія
тел: +38 067 351 05 85