У Рівному ОПОРА презентувала попередні результати спостереження за виборами Президента

Дата: 23.05.2014

DSCN5494 - копияПредставники рівненського осередку Громадянської мережі ОПОРА оголосили попередні результати спостереження за виборчим процесом.

Станом на 23 травня спостерігачі ОПОРИ зафіксували на в Україні понад 300 порушень виборчого законодавства.

– Найбільш поширеними випадками є порушення правил передвиборчої агітації – 147, – говорить представник Громадянської мережі ОПОРА Роман Мартин. – Перешкоджанню ведення виборчої кампанії – 104; процедурні порушення – 29, підкуп виборців – 12, участь та впливу посадових осіб на хід передвиборчої кампанії – 8, а також 6 випадків тиску на ЗМІ.

За словами Романа Мартина Рівненська область за кількістю зафіксованих порушень перебуває на 2 місці поступаючись лише Київській області (49 порушень) та випереджає, навіть, Луганську область (27).

– Характер порушень на Рівненщині й Луганщині звісно різний. Якщо на Рівненщині агітують з порушенням правил ведення агітації, то на Луганщині перешкоджають політичній діяльності, блокують роботу ОВК або захоплюють приміщенні окружних та дільничних комісій.

Що ж до порушень на Рівненщині, то у нашій області їх зафіксовано 30.

DSCN5496 - копия

– Найбільше випадків стосується порушень правил передвиборчого агітації – 22, – говорить координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА на Рівненщині Анатолій Бондарчук. – Також в області зафіксовано три випадки, які мають ознаки підкупу виборців та 3 випадки перешкоджанню ведення передвиборчої агітації, а ще два випадки стосуються участі та впливу посадових осіб на хід передвиборчої кампанії.

Чи не найбільш масовим порушенням, за словами Анатолія Бондарчука, є розповсюдження агітаційних матеріалів без вихідних даних, зокрема агітації кандидатів Тягнибока, Порошенка, Тимошенко та Ляшка.

Щодо порушень з ознаками підкупу виборців, то були зафіксовані факти, коли адміністратори сторінки «ВКонтакті» «Жити по-новому. Молодь Рівненщини «ЗА!» розігрували 50 гривень на поповнення рахунку за репост агітації за Петра Порошенка, кандидат Ольга Богомолець подарувала монастирю ікону, а представники ВО «Свобода» подарували військову форму для бійців батальйону територіальної оборони.

DSCN5498 - копия

– Щодо останніх зафіксованих порушень, то 21 травня при вході до приміщення ДВК №560661, що знаходиться у Будинку культури села Великий Житин Рівненського району, спостерігачі виявили агітаційний плакат кандидата у Президенти України Петра Порошенка, – говорить Анатолій Бондарчук. – Відповідно до виборчого законодавства забороняється розміщення агітації на будинках і в приміщенні підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності. Також 22 травня спостерігачі ОПОРИ в одному з кабінетів Корецької районної ради виявили пакунки з агітаційними матеріалами кандидата на пост Президента України Олега Тягнибока. У кабінеті, в якому організували імпровізований штаб ВО «Свободи», на столах лежали газети «Свобода», а також агітаційні матеріали кандидата у президенти України Олега Тягнибока, зокрема листівки, календарі, а також банер з написом «А з нашого боку Тягнибок».

Повний звіт по спостереженню можна завантажити тут

За словами опорівців, на офіційному сайті ОПОРИ кожен українець може в режимі он-лайн спостерігати за порушеннями виборчого процесу, що фіксуються в процесі спостереження й відображаються на спеціалізованій “мапі порушень“.

За коментарями звертайтесь:

Анатолій Бондарчук
Координатор спостереження ОПОРИ у Рівненській області
(096)9187408

Олександр Мельничук
Прес-секретар ОПОРИ у Рівненській області
(097)7190910

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. 

Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.