З початку вересня розпочала свою роботу Громадянська мережа «ОПОРА», спостерігачі якої здійснюють громадський моніторинг організації та порядку проведення виборчого процесу місцевих виборів в усіх регіонах України та Рівненської області, зокрема. Наразі, актуальними стали питання щодо формування територіальних виборчих комісій та здійснення передвиборчої агітації потенційними суб’єктами виборчого процесу.
24 вересня відбулася прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА на тему: «Місцеві вибори на Рівненщині: перші висновки громадських спостерігачів». Під час заходу було висвітлено специфіку виборчої кампанії, зафіксовані порушення, роботу територіальних виборчих комісій та особливості проведення виборів у об’єднаних територіальних громадах Рівненської області. Також розглядалися й інші питання, що стосуються підготовки й проведення місцевих виборів 25 жовтня 2015 року.
Анатолій Бондарчук, координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області, озвучив найбільш поширенні порушення потенційних суб’єктів виборчого процесу, зафіксовані спостерігачами ОПОРИ. Серед основних тенденцій є фальстарт виборчої кампанії з боку окремих політичних сил, зокрема, здійснення передвиборної агітації раніше визначених у виборчому законі термінів, «виборча благодійність» або технології матеріального стимулювання виборців, «чорний PR» та агітація у заборонених місцях.
Про формування територіальних виборчих комісій розповів заступник голови Рівненської обласної виборчої комісії Василь Курилас. За його словами, наразі, немає жодного зареєстрованого кандидата для участі у місцевих виборах 25 жовтня 2015 року. «У Рівненській області створено 369 ТВК: 1 обласну, 4 міських, 16 районних , 7 міських, 15 селищних та 326 сільських ТВК. В тому числі для проведення перших виборів у 5 об’єднаних територіальних громад створено 1 селищну і 4 сільських виборчих комісій. Всі комісії набули своїх повноважень в терміни, визначені законом, проблем з матеріально-технічним забезпечення немає», – зазначив Василь Курилас.
Олег Левко, заступник начальника Рівненського МВ УМВС, закликав кандидатів дотримуватися норм виборчого законодавства та не використовувати незаконні методи агітації. Також він озвучив, що на Рівненщині функціонуватиме гаряча лінія, на яку можна повідомляти інформацію про порушення на виборах. Телефон гарячої лінії – 679 679.
Насамкінець, Анатолій Бондарчук закликав потенційних суб’єктів виборчого процесу здійснювати виборчу кампанію на основі змагання ідей та програм, а не змагання різних технологій, пов’язаних з матеріальними стимулами виборців, незаконною агітацією та використанням брудних технологій.
За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.