На Рівненщині неправомірно зареєстрували кандидата на посаду сільського голови

Дата: 07.10.2015

300 NDRБезымянныйУ селі Степангород Володимирецького району, що на Рівненщині, на посаду сільського голови зареєстрували кандидата, який серед переліку необхідних документів, надав лише дві заяви, одну про згоду балотуватися, іншу про згоду оприлюднення біографічних відомостей. Інші необхідні документи кандидат приніс на наступний день.

30 вересня о 23:30 годині до Степангородської сільської виборчої комісії прийшов діючий сільський голова Іваненко Віталій Корнійович, щоб подати документи для реєстрації як кандидата на посаду сільського голови. Серед переліку документів, ним було написано лише дві заяви: одну про згоду балотуватися, іншу про згоду оприлюднення біографічних відомостей. Решту документів кандидат приніс до ТВК наступного ранку (автобіографія, декларація про майно, 4 фотографії).

Відповідно до ч. 2 ст. 43 ЗУ «Про місцеві вибори» подання документів до відповідної територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости закінчуються за 24 дні до дня голосування, тобто 30 вересня.

Окрім цього, у ч. 1 статті 40 Закону України «Про місцеві вибори» наведено перелік документів для реєстрації кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости. Для самовисуванця потрібно подати такі документи: заява про згоду балотуватися, заяву про згоду на оприлюднення біографічних відомостей, автобіографії, декларація про майно та доходи, 4 фотографії розміром 4 на 6 сантиметрів і документи про внесення грошової застави, а також додається ксерокопія першої та другої сторінок паспорта та копії сторінок, де зазначаються відомості про місце проживання.

2 жовтня Степангородська сільська виборча комісія прийняла рішення про реєстрацію кандидатів Іваненка Віталія, Наконечного Віталія та Стрілу Миколу на посаду сільського голови.

Того ж дня, до спостерігача Громадянської мережі ОПОРА звернувся один з кандидатів Наконечний Віталій, який зазначив, що одного з його опонентів комісія зареєструвала неправомірно. Представник ОПОРИ порадив кандидату звернутися із відповідною заявою до суду, проте кандидат відмовився, аргументуючи це великою вартістю застави, яка становить приблизно 400 гривень. Окрім цього, пан Віталій наголошував, щоб до суду зверталися саме представники ОПОРИ.

6 жовтня спостерігач ОПОРИ приїхав до Володимирецької районної виборчої комісії, де зустрів голову Степангородської сільської ВК Наконечну Ніну. Вона підтвердила, що Іваненко Віталій серед переліку документів подав тільки 2 заяви. На питання: «Чи був тиск з боку діючого сільського голови?», пані Ніна відмовилась відповідати.

Переглянути відео можна тут.

Громадянська мережа ОПОРА вважає дії Степангородської сільської виборчої комісії неправомірними та такими, що суперечать чинному законодавству. Оскільки, Іваненком Віталієм Корнійовичем було надано лише частину документів з числа тих, які передбачені, частиною 1 статті 40 Закону України «Про місцеві вибори». У Законі зазначено, що документи, подані до відповідної виборчої комісії, з порушенням строку, встановленого ч. 2 статті 43 цього Закону, не розглядаються, рішення виборчої комісії у такому випадку не приймається».

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.

___________________________

Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА