Рівненщина: Спостерігачі ОПОРИ зафіксували порушення і викликали міліцію

Дата: 12.10.2015

kdjbhhb 12105765 721929887951275 5229926557098784669 n9 жовтня у місті Дубровиця спостерігач Громадянської мережі ОПОРА зафіксував друковану агітаційну продукцію партії «Воля» без необхідного маркування, що є порушенням вимог виборчого законодавства. Спостергігач зафіксував порушення та викликав працівників міліції.

Спостерігач виявив три банери політичної партії «Воля» без маркування, які були розміщені на будинках та магазині. Виявивши порушення спостерігач ОПОРИ зателефонував «102» й викликав міліцію. Для фіксації порушення приїхав дільничний інспектор.

Також на місце подій прийшов кандидат у депутати до Дубровицької районної ради від партії «Воля» Москалюк Олександр. Він агресивно відреагував на написану заяву про порушення порядку ведення агітації. Москалюк Олександр зазначив, що написання заяви є неправомірним, оскільки агітація розміщена на приватній території (будинку). На зауваження ОПОРІвця, що на агітаційних матеріалах відсутні вихідні дані, кандидат не звертав уваги. Також кандидат пообіцяв звернутися до суду.

Окрім цього, на місце подій приїхали інші представники партії «Воля». Зокрема, кандидат на посаду міського голови Дубровиці від партії «Воля» Кондратюк Оксана та перший в списку до районної ради Салюта Валерій, які намагалися довести спостерігачу ОПОРИ, що він неправий, а агітаційні матеріали, які не містять вихідних даних, не є порушенням, бо агітаційний матеріал розміщений на приватній власності.

В результаті, представником міліції було сфотографовано банери, взято свідчення у двох понятих, а спостерігачем було написано заяву. Для дачі письмових пояснень спостерігача запросили до відділу міліції. Після цього, спостерігач ОПОРИ знову повернувся до місця, де були розміщені банери і виявив, що на друкованій агітації корректором зроблено напис «Виготовлено на власних потужностях». На кожному банері зазначено різних відповідальних, а тираж вказувався на одних банерах – 1 (один) примірник, а на інших – 2 (два) примірника.

news 11.10 1 Rivne Volia

news 11.10 2 Rivne Volia

news 11.10 4 Rivne Volia

Варто зазначити, що на жодному з агітаційних матеріалів партії «ВОЛЯ» не було вказано вихідних даних, що є порушенням вимог законодавства. Згідно ч.2 ст. 56 Закону України «Про місцеві вибори» друкований матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

Виготовлення чи замовлення таких матеріалів карається накладенням штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб –від п’ятдесяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Розповсюдження (рознесення, роздавання, вивішування) під час виборчого процесу таких матеріалів тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб від двадцяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Зважаючи на те, що жоден з агітаційних матеріалів не містив відповідних відомостей, це дає підстави вважати, що відповідні агітаційні матеріали були виготовлені не з виборчого фонду. Зазначимо, що ч. 6 ст. 54 Закону України «Про місцеві вибори» передбачає здійснення передвиборної агітації виключно за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для агітації коштів з інших джерел забороняється.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.
 
___________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА