У 2017 році на Рівненщину було спрямовано більше 170 млн. грн. субвенцій з державного бюджету

Дата: 28.09.2018

На Рівненщині сума субвенцій із державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку у 2017 році становила 170 млн. 623 тис. 156 грн. і порівняно з 2016 роком, ця сума збільшилась у 2,3 рази. Як і у 2016 році, найбільша сума була виділена на Рівненський район. У 2017 році ці кошти спрямовувались на капітальні ремонти закладів освіти, медицини, культури, на капітальні ремонти дорожнього покриття, а також на встановлення дитячих майданчиків.

Про це розповіли вчора представники Громадянської мережі ОПОРА під час пре-конференції «Хто з народних депутатів Рівненщини «привів» собі на округ найбільшу кількість субвенцій з державного бюджету?».

Аналіз розподілу коштів на соціально-економічний розвиток у 2016 та 2017 роках демонструє незрозумілий принцип виділення коштів та  показує багато точкових витрат, які не є рушійною силою сталого розвитку окремих територій. Щороку кошти спрямовуються на вирішення побутових проблем, а не для реалізації комплексних заходів, спрямованих на реалізацію довгострокових завдань соціально-економічного розвитку.

У  2016 році майже половину усіх коштів було спрямовано на три райони: Рівненський, Дубенський та Володимирецький. Левову частку, а саме 19,3 млн. грн., отримав Рівненський район. Основні види діяльності, які виконувались за кошти державних субвенцій: капітальні ремонти закладів освіти, культури, медицини, а також капітальні ремонти дорожнього покриття.

У 2017 році ситуація дещо змінилась і майже половину усіх коштів отримали лише два райони, а саме Рівненський та Дубенський. Зокрема, на Рівненський район було виділено  54,5 млн. грн., на Дубенський надійшло 56 субвенцій на суму 10,5 млн. грн. і  6,5 млн. грн. з державного бюджету отримав Володимирецький район.

У 2017 році у розрізі міст  найбільше коштів за рахунок державних субвенцій освоїли міста Дубно –  12,8 млн. грн., Рівне – 9,8 млн. грн.1 та Гоща – 3,9 млн. грн. Кошти були використані на капітальні ремонти закладів освіти, культури, медицини придбання комп’ютерної техніки та на реконструкцію вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій.

Крім цього, представники Громадянської мережі ОПОРА розповіли про діяльність депутатів-мажоритарників Рівненщини впродовж 3,5 років роботи у Верховній Раді. Так, з початку каденції народні депутати Рівненської області найкраще серед усіх областей України відвідують комітети, до складу яких входять (93,3%). Також парламентарі долучилися до розробки 445 законопроектів,  з яких 34 стали чинними документами. Крім цього, за період трьох з половиною років роботи народні обранці Рівненщини 338 разів брали участь в обговоренні питань порядку денного засідань Верховної Ради України. А середній показник їх фактичної присутності під час пленарних засідань становить 92,1%.

 

За додатковою інформацією звертайтеся:

Анатолій Бондарчук,

тел.: 0969187408

e-mail: a.bondarchuk@opora.org.ua

 

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#рада8; #rada8; #opora; #опора)

 

Довідково:

У 2017 році в 13 областях України Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій та народних депутатів України. Відбір депутатів для моніторингу відбувався за критеріями пропорційного представництва всіх парламентських сил, гендерного аспекту, попередніх показників активності в окрузі.