30 серпня у Рівному святкували 737-річницю міста. Оскільки Рівне перебуває у «жовтій» зоні небезпеки, то офіційне відзначення планувалося з урахуванням встановлених карантинних обмежень. Проте, це не стало на заваді для місцевих політиків організувати для рівнян низку святкових масових заходів.
Зауважимо, що чинний мер міста Володимир Хомко, який цього місяця повідомив, що не буде балотуватися на посаду мера повторно, закликав потенційних кандидатів утриматися від збирання натовпу. Про це повідомило Суспільне.
Юрій Вознюк, колишній народний депутат-мажоритарник від Рівненщини, який на початку серпня публічно заявив про те, що буде балотуватися на посаду міського голови став організатором встановлення національного рекорду до Дня міста «Найбільша кількість відбитків дитячих долонь на назві міста». 619 дітей долучилися до цієї акції у парку молоді «Лебединка» і рекорд у категорії «Масові заходи» було зафіксовано.
Також за сприяння Юрія Вознюка для рівнян виступав проект «Garage Drum Show». Окрім того, що музиканти виступали неподалік обласної бібліотеки з музичним барабанним шоу, їх ще провезли на машині вулицями Рівного.
Фото зі сторінки Юрія Вознюка.
Організація партії “Слуга народу” в Рівному у переддень святкування повідомила про те, що компанія INTER – BETON проявила ініціативу та зробила реконструкцію напису «Люблю Рівне» до Дня народження міста. Власником цієї компанії є прихильник партії Юрій Чаборай.
Фото зі сторінки Слуги народу в Рівному.
Окрім цього, представники партії “Слуга народу” у День міста розпочали екологічну ініціативу «Зробимо Рівне зеленим!»🌿. Її суть полягає у благоустрої спальних мікрорайонів. Усі охочі могли отримати у подарунок квіти та висадити їх біля своїх будинків. За інформацією партійного осередку, така акція триватиме до листопада, а наступного року матиме продовження, а охочі долучитися до ініціативи можуть залишати свої контакти у мобільних інформаційних центрах партії у кожному мікрорайоні міста.
До акції на Майдані Незалежності долучилися прихильники партії Олександра Коваленко, Мирослав Черній, Роман Алексійчук та інші.
Фото зі сторінки Слуги народу в Рівному.
Віктор Шакирзян, голова Громадської організації «Рівне разом» розмістив на Майдані Незалежності атракцію, яка дозволяла зробити короткий динамічний відео-ролик за допомогою спеціальної камери, яка може пришвидшувати або уповільнювати відео. Вона була встановлена на рухомому штативі і оберталася навколо людини. У соціальних мережах ані Віктор Шакирзян, ані сторінка організації не публікували інформацію про встановлену атракцію, однак на наступний день про це написали в низці рівненських ЗМІ.
Олексій Муляренко, депутат міської ради, колишній голова обласної державної адміністрації (2016-2019 роки) на День міста оголосив про те, що буде балотуватися на посаду мера Рівного. На святі він підбивав підсумки фотоконкурсу «Рідне Рівне. 1000 історій нашого прапора» та нагороджував переможців книгами Вахтанга Кіпіані. Крім того, він подарував сертифікат на придбання прибирально-поливального автомобіля Клубу вболівальників спідвею.
Також Олексій Муляренко організував локацію, де можна було зробити миттєве фото.
Фото зі сторінки Олексія Муляренка.
Роман Денисюк, очільник обласної організації партії “Голос”, який нещодавно повідомив про плани балотуватися у мери, у День міста подарував безкоштовний сервіс для автомобілістів, який дозволить відстежувати чи відкритий/закритий переїзд по вулиці Пересопницькій, а також прогнозуватиме час закриття/відкриття. Політик повідомив, що над розробкою сервісу працювала команда волонтерів IT-галузі.
“Якщо говорити в контексті виборчого законодавства, то порушень у діях потенційних кандидатів немає. Адже виборчий процес ще не розпочався, а стартує лише 5 вересня і наразі вони не є зареєстрованими кандидатами. Якби такі дії відбувались у виборчий період, то вони мали б ознаки підкупу виборців. Адже відповідно до Виборчого кодексу, а саме частини 6 статті 57 забороняється проведення передвиборчої агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх форм підпорядкування та форми власності грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів будь якої вартості. Виборчий кодекс дозволяє лише роздачу брендованих товарів обмеженою вартістю, що виготовлені за рахунок виборчого фонду.
Також хотів би наголосити на необхідності усім потенційним кандидатам дотримуватися карантинних обмежень та не наражати на небезпеку себе та виборців під час проведення будь-яких заходів” – зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області Михайло Балик.
Зауважимо, що ОПОРА зверталася до мера Рівного Володимира Хомка за коментарем щодо дотримання карантинних обмежень під час святкування Дня міста. Однак, в прес-службі міської ради нас попросили подати для цього інформаційний запит. Мовляв, наразі рано ще про це говорити, варто побачити нові показники захворюваності.
За коментарями звертайтеся:
Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області
тел.: 0938338345
e-mail: rivne@opora.org.ua
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.