Активна агітація «проти»: У Рівному проти діючого мера створили рух «Рівне без Хомка!»

Дата: 29.09.2015

new 28.09 Rivne U Rovno proty diyuchoho misʹkoho holovy sozdaly rukh Rivne bez Khomka У вересні в соціальній мережі Фейсбук з’явилася група «Рівне без Хомка!», що критикує роботу чинного мера та згадує всі негативні речі, що були з ним пов’язані. Учасники групи проводять публічні акції, що покликані сформувати негативне ставлення до Володимира Хомка, який від 25 вересня вже є офіційно кандидатом на посаду міського голови Рівного і прагне переобратися.

22 вересня ініціативна група з числа учасників руху «Рівне без Хомка!» встановили на центральній площі Рівного імпровізований «Пам’ятник пустим обіцянкам Володимира Хомка». Проте, на світанку наступного дня монумент прибрали працівники комунальних служб.

new 28.09 Rivne 1 U Rovno proty diyuchoho misʹkoho holovy sozdaly rukh Rivne bez Khomka

new 28.09 Rivne 2 U Rovno proty diyuchoho misʹkoho holovy sozdaly rukh Rivne bez Khomka

25 вересня у місті відбувся автопробіг «Рівне без Хомка!», організаторами якого став рівненський «Автомайдан». Автопробіг стартував від автостанції «Чайка», звідки учасники проїхали вулицями Гагаріна, Грушевського, Київською та Соборною, завершивши його під стінами Рівненської міської ради. У такий спосіб активісти висловили свою недовіру нинішньому міському голові Володимиру Хомку та підтримати Громадський рух «Рівне без Хомка!».

Серед найближчих планів руху є «безкоштовне донесення до кожного мешканця міста як мінімум  двох інформаційних бюлетенів про скандали і корупційні схеми за участю Володимира Євгеновича. Головна мета акції: нагадати виборцям про реальні «досягнення» мера. Другорядна мета – «створити альтернативу пропагандистській друкованій продукції з одами міському голові, яку поширюють де тільки можуть посіпаки нашого Хомки». Про це йдеться у соціальній мережі Facebook у групі «Рівне без Хомка!».

На думку Володимира Хомка, ця акція була проведена в інтересах одного з його опонентів. «Це клоуни одного з кандидатів, який розуміє, що з тріском програє мені. Він вклав десятки мільйонів гривень, а його рейтинг – не росте. Тому він хоче дестабілізувати ситуацію в місті такими акціями», – висловив свої припущення Володимир Хомко журналістам телеканалу ZIK.

Громадянська мережа ОПОРА, звертає увагу, що якщо поширена інформація, у будь-якій формі, про кандидата, політичну партію або місцеву її організації-суб’єкта виборчого процесу, є недостовірною, то поширення такої інформації є порушенням вимог виборчого закону та має ознаки використання брудних технологій. Так, відповідно до ч.5 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори» забороняється розповсюджувати завідомо недостовірних відомостей про кандидата, політичну партію або її місцеву організацію-суб’єкта виборчого процесу, а також розповсюдження завідомо недостовірної інформації про підтримку певного кандидата або місцевої організації партії іншими кандидатами, політичними партіями або їх місцевими організаціями.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.
 
___________________________
Прес-центр
Громадянська мережа ОПОРА