Так, згідно з методологією дослідження було вирахувано реальну кількість мандатів по кожній області України таким чином: загальну кількість голосів, отриманих кожною (з п’яти) політичних сил, було поділено на кількість реально отриманих мандатів у ВРУ V скликання, і на це число було поділено кількість голосів, отриманих партією у конкретному регіоні. Формула показала, що кількість мандатів, які було видано депутатам, не відповідає реально набраним у регіонах голосам. Наприклад, у місті Києві, яке за результатами голосування повинно було бути представлено 25 депутатами, налічується 230 народних обранців, що майже в 10 разів перевищує реальні показники. Через це багато регіонів не „добрали” власних представників у ВРУ. Так, західні області України не доотримали 58 представників, східні – 19, північні – 21, центральні – 64 (у додатках можна детально ознайомитися з результатами по кожній області).
За такою виборчою системою переможцями виявилися м. Київ, Київська та Донецька області. Так, Донецька область замість 1 депутата від БЮТ отримала 4, замість 42 від ПРУ – 49, замість 1 від НСНУ – 0, замість 2 від СПУ – 1, замість 2 від КПУ – 1 депутата.
Для прикладу, Рівненська область (взята як середня по Україні область) замість 11 обраних депутатів отримала 3, що є прикладом перерозподілу реальних голосів виборців на користь інших регіонів. Це стосується 23 інших областей України.
Варто відзначити, що Партія регіонів поділилася місцями у власному списку (прохідній частині) з представниками відверто помаранчевих областей, які не набрали бажаних відсотків у західних регіонах. Втім, це скоріше виняток, який підтверджує правило.
Ми стверджуємо, що пропорційна система не виправдала себе за відсутності партійної культури у політичної еліти країни. Регіони, представлені малою кількістю депутатів, не отримають здорового політичного лобі у Верховній Раді України, що призводить до дисбалансу на політичній мапі України.