Відвідуваність депутатами облради пленарних засідань та засідань постійних комісій протягом 2011 року

Дата: 19.04.2012

oblradaГромадянська мережа ОПОРА дослідила рівень відвідуваності депутатами Рівненської обласної ради пленарних засідань сесій та засідань постійних комісій за календарний 2011 рік.

Минулого року проведено 5 сесій обласної ради, у межах яких відбулося 6 пленарних засідань. За підсумками місцевих виборів 2010 року до Рівненської обласної ради 6-го скликання потрапили представники 11 політичних сил. 
Аналіз відвідуваності депутатами пленарних засідань Рівненської обласної ради та засідань постійних комісій протягом 2011 року показав, що 8 з 80 обласних обранців пропустили більше половини робочих зустрічей.

Склад та структура обласної ради

За підсумками місцевих виборів 2010 року до Рівненської обласної ради 6-го скликання потрапили представники 11 політичних сил. Найбільше депутатських мандатів здобула Партія регіонів, яка зуміла провести до обласної ради 27 депутатів. ВО «Батьківщина» представлена 19-ма депутатами, Народна партія – 7-ма, «Наша Україна» – 6-ма, ВО «Свобода» та «Всеукраїнський патріотичний союз», «Сильна Україна» – по 5, «Фронт змін» – 3, «Єдиний Центр», партія «Відродження» та УНП – по одному депутату.

На час підготовки моніторингового звіту, в обласній раді створено вісім фракцій. Об’єдналися всі політичні сили, окрім «Єдиного Центру», партії «Відродження» та УНП. Єдиний депутат від «Єдиного Центру» увійшов до фракції Народної партії. Депутат від партії «Відродження» приєднався до фракції «Всеукраїнського патріотичного союзу». Таким чином, кількісний склад фракції Народної партії зріс до 8-ми депутатів, а «Всеукраїнського патріотичного союзу» до 6-ти депутатів. Депутат від УНП не приєднався до жодної фракції і лишається позафракційним.

Більшість у Рівненській обласній раді сформували депутати фракції Партії регіонів, Народної партії, «Всеукраїнського патріотичного союзу», «Сильної України» та «Нашої України». Опозиційними є фракції ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», «Фронт змін», а також позафракційний депутат від УНП. Загалом більшість нараховує 62 депутати, опозиція – 28 депутатів.

Головою Рівненської обласної ради обрали Юрія Кічатого (Партія регіонів), першим заступником – Михайла Кривка (Народна партія), заступником – Олександра Чуприну (Партія регіонів).

ВІДВІДУВАННЯ СЕСІЙ

Згідно регламенту Рівненської обласної ради шостого скликання, сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу в квартал, а з питань відведення земельних ділянок – не рідше ніж один раз на місяць. У 2011 році проведено 5 сесій обласної ради, у межах яких відбулося 6 пленарних засідань.
Проаналізувавши відвідуваність пленарних засідань у 2011 році, ОПОРА встановила, що найбільш дисциплінованими фракціями обласної ради з 100% рівнем відвідуваності є «Всеукраїнський патріотичний союз» та «Фронт Змін». Найменш дисциплінованими є депутати ВО «Батьківщина» з 81,57% відвідуваності (таблиця 1).

Депутатська фракція

Відсоток відвідуваності сесій

Кількість депутатів

1

«Всеукраїнський політичний союз»

100

6

2

«Фронт Змін»

100

3

3

«Сильна Україна»

96,66

5

4

Партія регіонів

94,44

27

5

Народна партія

93,35

8

6

ВО «Свобода»

90

5

7

«Наша Україна»

88,88

6

8

ВО «Батьківщина»

81,57

19

9

Позафракційні

50

1

 

Середній рівень відвідуваності

88,95

80

Таблиця 1

З Таблиці 1 видно, що найбільш дисциплінованими є ті фракції, до яких входить менша кількість депутатів. Так, до складу трьох найбільш дисциплінованих фракцій «Всеукраїнського патріотичного союзу», «Фронту Змін» та «Сильної України» входить шість, три та п’ять депутатів. На четвертому місці за рівнем відвідуваності знаходиться найбільш чисельна фракція обласної ради – Партія регіонів, яка нараховує 27 депутатів. Друга за чисельністю фракція в облраді ВО «Батьківщина» за показником відвідуваності опинилася на останньому місці. Гірший рівень відвідуваності має лише позафракційний Георгій Лебедюк (50%).

Рівень дисциплінованості фракцій залежить від кількості пропущених пленарних засідань її членами. ОПОРА з’ясувала, що лідером за кількістю пропусків є депутат від фракції ВО «Батьківщина», екс-голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук. У 2011 році цей обранець був присутній на 1 з 6 пленарних засідань ради. Це 16,67% від їх загальної кількості.

Таблиця відвідуваності пленарних засідань кожним депутатом (НАТИСНІТЬ ТУТ).

ВІДВІДУВАНІСТЬ ЗАСІДАНЬ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ

Постійні комісії є органами місцевих рад, що обираються з числа депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до їх відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради та її виконавчих органів. Робота в постійних комісіях є важливою складовою депутатської діяльності. Під час засідань комісій депутати мають можливість внести свої пропозиції до проектів рішень, які планується винести на сесію.

В Рівненській обласній раді 6-го скликання утворено 11 Постійних комісій з питань:
1. бюджету, фінансів та податків;
2. економічних питань та комунальної власності;
3. розвитку підприємництва та залучення інвестицій;
4. аграрної політики, земельних відносин та розвитку села;
5. екології, природокористування, охорони навколишнього середовища;
6. соціальної політики та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи;
7. молодіжної політики, фізичної культури і спорту;
8. науки, освіти, культури і духовності;
9. охорони здоров’я, материнства та дитинства;
10. місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції;
11. правових питань, гласності, депутатської діяльності, етики та регламенту.

У 2011 році відбулося 14 засідань Постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків. До складу комісії входить 10 обласних обранців. Найкращий показник відвідуваності у голови комісії, члена фракції «Наша Україна» Олексія Кособуцького та депутата від Партії регіонів Олесі Ткачук. Ці депутати були присутніми на 13 з 14 засідань (92,86% від їх загальної кількості). Віталій Бойко (Партія регіонів) та Анатолій Дубас («Всеукраїнський патріотичний союз») були присутніми на 12 засіданнях (85,71%), Юрій Благодир (Народна партія) та Віктор Кривун (ВО «Свобода») – на 10 засіданнях (71,43%). На 9 засіданнях комісії (64,29%) був присутній депутат від «Сильної України» Олександр Андріюк. 8 засідань (57,14%) відвідали депутати від ВО «Батьківщина» Юрій Андришин та Григорій Шумейко, а також заступник голови Рівненської ОДА, депутат від Партії регіонів Анатолій Юхименко (таблиця 2).

1.Постійна комісія з питань бюджету, фінансів та податків

Відвідуваність

(%)

1

Кособуцький Олексій Миколайович

92,86%

2

Андріюк Олександр Мойсейович

64,29%

3

Андришин Юрій Остапович

57,14%

4

Бойко Віталій Ярославович

85,71%

5

Благодир Юрій Анатолійович

71,43%

6

Дубас Петро Андрійович

85,71%

7

Кривун Віктор Григорович

71,43%

8

Ткачук Олеся Леонідівна

92,86%

9

Шумейко Григорій Миколайович

57,14%

10

Юхименко Анатолій Олексійович

57,14%

Кількість засідань у 2011 році                                                  14

Таблиця 2
Постійна комісія з економічних питань та комунальної власності у 2011 році провела 7 засідань. У складі комісії працює 10 депутатів. Не пропустили жодного засідання комісії Степан Павлюк  з партії «Наша Україна» та Олег Скороход з ВО «Батьківщина». Голова комісії, депутат від «Нашої України» Григорій Мініч, Йосип Гаврищак («Всеукраїнський патріотичний союз»), Юрій Сосюк («Сильна Україна»), а також Петро Вакуліч (Партія регіонів) були присутніми на 6 з 7 засідань постійної комісії (85,71%). На 5 засіданнях комісії (71,43%) були присутні Василь Кльоп (Народна партія) та Сергій Лучанін (ВО «Свобода»). 4 засідання (57,14%) відвідав Михайло Кириллов («Фронт Змін»). На жодному засіданні постійної комісії протягом 2011 року не був присутній депутат від Партії регіонів, генерал-майор, колишній начальник Департаменту держслужби охорони при МВС України Віталій Грицак, який був обраний до обласної ради по одномандатному виборчому округу № 28 (Рівненський район).

2. Постійна комісія з економічних питань та комунальної власності

Відвідуваність

(%)

1

Мініч Григорій Іванович

85,71%

2

Гаврищак Йосип Володимирович

85,71%

3

Кириллов Михайло Михайлович

57,14%

4

Кльоп Василь Федорович

71,43%

5

Сосюк Юрій Павлович

85,71%

6

Вакуліч Петро Сергійович

85,71%

7

Грицак Віталій Миколайович

0%

8

Скороход Олег Іполітович

100%

9

Павлюк Степан Іванович

100%

10

Лучанін Сергій Миколайович

71,43%

Кількість засідань у 2011 році                                          7

Таблиця 3
В минулому році Постійна комісія з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій збиралася 6 разів. Жодного засідання не пропустили голова комісії, член фракції «Сильна Україна» Олександр Шатов та депутат від «Фронту Змін» Вадим Сидорчук. На 5 засіданнях комісії (83,33%) були присутні Володимир Бондаренко (Партія регіонів), Петро Головайчук (Народна партія), Андрій Філімончук («Наташа Україна»). На 50% засідань комісії був присутній голова Рівненської ОДА, депутат від Партії регіонів Василь Берташ. Всього на одному засіданні, тобто на 16,67% від їх загальної кількості був присутній депутат від ВО «Батьківщина» Олександр Данильчук, якого було обрадо до обласної ради по одномандатному виборчому округу № 1 (Березнівський район).

3. Постійна комісія з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій

Відвідуваність

(%)

1 Шатов Олександр  Володимирович

100%

2 Берташ Василь Михайлович

50%

3 Бондаренко Володимир Миколайович

83,33%

4Головайчук Петро Миколайович

83,33%

5 Сидорчук Вадим Васильович

100%

6 Філімонюк Андрій  Андрійович

83,33%

7 Данильчук Олександр Юрійович

16,67%

Кількість засідань у 2011 році                                           6

Таблиця 4

У 2011 році відбулося 6 засідань Постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села. У складі комісії працює 7 депутатів. Голова комісії, депутат від ВО «Батьківщина» Ігор Брошук та член фракції Народної партії Микола Зінчук не пропустили жодного засідання комісії. На 5 засіданнях (83,33%) були присутні Олександр Башмат («Наша Україна») та Олег Ващук («Сильна Україна»), на одному засідання (16,67%) – депутат від Народної партії, директор ДП «Радивилівський комбінат хлібопродуктів» Віктор Железняк та депутат від Партії регіонів, Голова Дубенської РДА Данило Корилкевич. Ці депутати у 2011 році пропустили більше половини засідань комісії. Віктор Железняк обраний по одномандатному виборчому округу №25 (Радивилівський район), Данило Корилкевич – по одномандатному виборчому округу № 34 (м. Дубно).

4. Постійна комісія з питань аграрної політики, земельних відносин  та розвитку села

Відвідуваність

(%)

1

Брошук Ігор Сергійович

100%

2

Башмат Олександр Павлович

83,33%

3

Ващук Олег Володимирович

83,33%

4

Железняк Віктор Миколайович

16,67%

5

Зінчук Микола Пилипович

100%

6

Корилкевич Данило Михайлович

16,67%

7

Солодчук Іван Зіновійович

66,67%

Кількість засідань                                                                    6

Таблиця 5

У 2011 році Постійна комісія з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища збиралася 8 разів. У складі комісії працює 8 обласних обранців. Жодного засідання не пропустило 3 депутатів: Володимир Грицайчук (Народна партія), Петро Колодич (Партія регіонів), Микола Кучерук (ВО «Батьківщина»). На 7 засіданнях комісії (87,5%) були присутні Василь Пахалюк (Партія регіонів) та Олег Осуховський (ВО «Свобода»). На 6 засіданнях комісії (75%) – Михайло Колісниченко (Партія регіонів) та Петро Бараш (Народна партія). На половині пленарних засідань (50%) був відсутній депутат від ВО «Батьківщина» Роман Іванісов (таблиця 6).

5. Постійна комісія з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища

Відвідуваність

(%)

1 Грицайчук Володимир Пилипович

100%

2 Колодич Петро Данилович

100%

3 Колісниченко Михайло Ілліч

75%

4 Пахалюк Василь Сергійович

87,5%

5 Бараш Петро Федорович

75%

6 Кучерук Микола Герасимович

100%

7 Іванісов Роман Валерійович

50%

8 Осуховський Олег Іванович

87,5%

Кількість засідань у 2011 році                                            8

Таблиця 6

Постійна комісія з питань соціальної політики та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи у 2011 році провела 9 засідань. Членами комісії є 9 депутатів обласної ради. На всіх засіданнях була присутня депутат від ВО «Батьківщина» Ніна Путіліна. Голова комісії, депутат від «Фронту змін» Віктор Ольховик був присутній на 8 засіданнях постійної комісії (88,89%). Руслан Сивий («Наша Україна») та Юрій Богданович (ВО «Батьківщина») були присутні на 7 засіданнях (77,78%) засідань комісії. Тамара Мазяр (Партія регіонів) та Григорій Ясиновський (Партія регіонів) на 6 засіданнях комісії (66,67%). Протягом минулого року на більшій половині засідань комісії була відсутня заступник голови Рівненської ОДА, депутат від Партії регіонів Світлана Сад, яка була обрана до складу ради по виборчому округу № 32 (Сарненський район). У 2011 році депутат відвідала 4 засідання постійної комісії (44,44%).

6. Постійна комісія з питань соціальної політики та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи

Відвідуваність

(%)

1 Ольховик Віктор Георгійович

88,89%

2 Мазяр Тамара Петрівна

66,67%

3 Сад Світлана Іванівна

44,44%

4 Сивий Руслан Петрович

77,78%

5 Ясиновський Григорій Іванович

66,67%

6 Богданович Юрій Адамович

77,78%

7 Путіліна Ніна Сергіївна

100%

Кількість засідань у 2011 році                                          9

Таблиця 7

У 2011 році відбулося 7 засідань Постійної комісії з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту. До складу комісії входить 5 депутатів. Голова комісії, депутат від ВО «Батьківщина» та його колега по фракції Богдан Файфура не пропустили жодного засідання. Депутати від Партії регіонів Василь Дума та Анатолій Остапчук були присутні на 7 (71,43%) та 5 (57,14%) засіданнях комісії відповідно. Більше половини засідань комісії пропустив боксер Андрій Котельник. Обраний до обласної ради по багатомандатному виборчому окрузі від ВО «Свобода». Депутат відвідав всього 1 засідання (14,29%).

7.Постійна комісія з питань  молодіжної політики, фізичної культури і спорту

Відвідуваність

(%)

1 Хомич Олег Володимирович

100%

2 Дума Василь Іванович

71,43%

3 Файфура Богдан Михайлович

100%

4 Остапчук Анатолій Миколайович

57,14%

5 Котельник Андрій Миколайович

14,29%

Кількість засідань у 2011 році                                            7

Таблиця 8

Постійна комісія з питань науки, освіти, культури і духовності збиралася 8 разів. Членами комісії є 5 обласних обранців. Жодного засідання не пропустила голова комісії, депутат від Партії регіонів Світлана Левицька та заступник міського голови Рівного з гуманітарних питань, депутат від ВО «Батьківщина» Галина Кульчинська. Ігор Пасічник («Всеукраїнський патріотичний союз») та Микола Поліщук (Партія регіонів) були присутні на 6 засіданнях комісії (75%). Депутат від ВО «Батьківщина» Олександр Івашинюта – на 5 засіданнях комісії (62,5%).

8. Постійна комісія з питань науки, освіти, культури і духовності

Відвідуваність

(%)

1 Левицька Світлана Олексіївна

100%

2 Пасічник Ігор Демидович

75%

3 Поліщук Микола Миколайович

75%

4 Кульчинська Галина Григорівна

100%

5 Івашинюта Олександр Миколайович

62,5%

Кількість засідань у 2011 році                                             8

Таблиця 9

Протягом 2011 року відбулося 6 засідань Постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства. У складі комісії працює 7 депутатів. Жодного засідання комісії не пропустили чотири депутати: голова комісії, депутат від «Всеукраїнського патріотичного союзу» Юрій Семенюк, депутат від Партії регіонів Микола Кружайло та депутати від ВО «Батьківщина» Михайло Вервега та Олександр Нестеренко. Володимир Кисіль (Партія регіонів) був присутній на 5 засіданнях комісії (83,33%). Василь Веляник («Всеукраїнський патріотичний союз») – на 4 засіданнях (66,67%). Георгій Лебедюк (УНП, позафракційний) – на трьох засіданнях (таблиця 10).

9. Постійна комісія з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства

Відвідуваність

(%)

1

Семенюк Юрій Степанович

100%

2

Кисіль Володимир Миколайович

83,33%

3

Веляник Василь Васильович

66,67%

4

Кружайло Микола Володимирович

100%

5

Лебедюк Георгій Михайлович

50%

6

Вервега Михайло Степанович

100%

7

Нестеренко Олександр Леонтійович

100%

Кількість засідань у 2011 році                                        6

Таблиця 10

Постійна комісія з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції у 2011 році збиралася 7 разів. Жодного засідання не пропустили голова комісії, депутат від ВО «Батьківщина» Валентин Крока та депутат від «Всеукраїнського патріотичного союзу» Роман Василишин. Алла Черній (ВО «Батьківщина») була присутня на 6 засіданнях комісії (85,71%), Юрій Єфіменко (Партія регіонів) на 5 засіданнях (71,43%). Більше половини засідань комісії пропустив депутат від Партії регіонів, екс-губернатор Рівненщини Микола Сорока. Він відвідав всього одне засідання комісії (14,29%). Микола Сорока був обраний до складу Рівненської обласної ради по одномандатному виборчому округу №8 (Демидівський район).

10. Постійна комісія з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції

Відвідуваність

(%)

1 Крока Валентин Іванович

100%

 

2 Василишин Роман Данилович

100%

 

3 Єфіменко Юрій Анатолійович

71,43%

 

4 Сорока Микола Петрович

14,29%

 

5 Черній Алла Леонідівна

85,71%

 

Кількість засідань у 2011 році                                   7

Таблиця 11

У 2011 році відбулося 6 засідань Постійної комісії з правових питань, гласності, депутатської діяльності, етики та Регламенту. Членами комісії є 6 депутатів. Жодного засідання не пропустили голова комісії, депутат від ВО «Свобода» Степан Молчан та депутат від ВО «Батьківщина» Сергій Штурхецький. Сергій Качановський (Партія регіонів) та Микола Лустюк (ВО «Батьківщина») були присутніми на 5 засіданнях комісії (83,33%). Юрій Супрунюк («Сильна Україна») – на 4 засіданнях (66,67%). Більше половини засідань пропустив Микола Красько, який був обраний до обласної ради за списками Партії регіонів. Він відвідав 2 засідання комісії (33,33%).

11. Постійна комісія з правових питань, гласності, депутатської діяльності, етики та Регламенту

Відвідуваність

(%)

1

Молчан Степан Петрович

100%

2

Качановський Сергій Миколайович

83,33%

3

Красько Микола Вікторович

33,33%

4

Лустюк Микола Григорович

83,33%

5

Супрунюк Юрій Павлович

66,67%

6

Штурхецький Сергій Володимирович

100%

Кількість засідань у 2011 році                                         6

Таблиця 12

ВИСНОВКИ
Аналіз відвідуваності депутатами пленарних засідань Рівненської обласної ради та засідань постійних комісій протягом 2011 року показав, що 8 з 80 обласних обранців пропустили більше половини робочих зустрічей.
Найвищий показник пропусків у депутата від ВО «Батьківщина», голови Рівненської обласної ради минулого скликання Олександра Данильчука. У минулому році депутат був відсутній на 83,33% пленарних засідань та засідань Постійної комісії з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій.
Депутат від Партії регіонів Віталій Грицак жодного разу не відвідав засідання Постійної комісії з економічних питань та комунальної власності. Більше половини засідань Постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села пропустили депутат від Народної партії, директор ДП «Радивилівський комбінат хлібопродуктів» Віктор Железняк та депутат від Партії регіонів, Голова Дубенської районної державної адміністрації Данило Корилкевич. Ці обранці були відсутніми на 83,33% засідань комісії. Депутат від Партії регіонів Світлана Сад пропустила 55,56% засідань Постійної комісії з питань соціальної політики та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Депутат від ВО «Свобода», боксер Андрій Котельник пропустив 85,71% засідань Постійної комісії з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту. Також 85,71% засідань, але вже Постійної комісії з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції пропустив депутат від Партії регіонів Микола Сорока. Його колега по фракції Микола Красько був відсутній на 66,67% засідань Постійної комісії з правових питань, гласності, депутатської діяльності, етики та Регламенту.
Відповідно до статті 37 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» однією з підстав для відкликання виборцями обраного ними депутата місцевої ради є пропуск депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії.
Серед лідерів пропусків засідань постійних комісій знаходяться особи, які поєднують депутатство з роботою на керівних посадах в органах виконавчої влади Рівненщини. Тут мова йде про голову Дубенської РДА Данила Корилкевича та заступника голови Рівненської ОДА Світлани Сад.

Прес-центр
Громадянська мережа ОПОРА