Анонс: Публічна дискусія на тему “Виборча реформа по-справжньому”

Дата: 25.03.2015

MZM30 березня 2015 року о 11 годині у конференцзалі Рівненського Будинку вчених (м. Рівне, вул. Симона Петлюри 17, другий поверх)відбудеться круглий стіл на тему “Виборча реформа по-справжньому”, що проводиться  групою неурядових організацій у складі Громадянської мережі ОПОРА, Українського незалежного центру політичних досліджень та Інтерньюз-Україна за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем.  Під час заходу експерти презентують  концепцію нової редакції Закону “Про вибори народних депутатів України” і місцеві вибори, а також разом із депутатами, представниками політичних партій і громадських організацій обговорять актуальні законодавчі новації для підготовки і проведення виборів відповідно до міжнародних демократичних стандартів.

Захід здійснюються за підтримки проекту USAID “Моніторинг та громадський контроль за ходом політичних процесів в Україні” та Уряду Канади.

Як відомо, коаліційна угода більшості у Верховній Раді передбачає, що вже в І кварталі 2015 року буде запроваджено пропорційну виборчої системи з відкритими списками для обрання українського парламенту, а також суттєву зміну законодавства про місцеві вибори до кінця липня (зокрема, запроваджено пропорційну виборчу систему з відкритими списками при проведенні місцевих виборів міських і обласних рад та вибори міських голів великих міст у два тури за принципом абсолютної більшості). Водночас за перші 100 днів роботи нового Парламенту не було зроблено суттєвих кроків щодо виборчої реформи. Саме тому експерти презентують підготовлені громадськими організаціями концепції нової редакції Закону “Про вибори народних депутатів України” і Закону “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”, базуючись на міжнародних демократичних стандартах і практиках.

У заході візьмуть участь:

  • Ольга Коцюруба, експерт Громадянської мережі ОПОРА;
  • Денис Ковриженко, радник з юридичних питань Міжнародної фундації виборчих систем (IFES);
  • народні депутати-мажоритарники, депутати місцевих рад Рівненської області,  регіональні експерти, представники політичних партій і громадських організацій.
Детальніше:
Андрій Токарський,
член координаційної ради Громадянської мережі ОПОРА
063 6179693; 067 9131505

Довідково:     

Громадянська мережа ОПОРА — це неурядова, позапартійна і фінансово незалежна всеукраїнська мережа громадських активістів. Ми об’єдналися з метою активізації громадської участі в політичному процесі, шляхом вироблення і впровадження моделей впливу громадян на діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні.