Чого не вистачає для окружних виборчих комісій Рівненщини?

Дата: 06.09.2012

OVK mtГромадянська мережа ОПОРА дослідила матеріально-технічне забезпечення окружних виборчих комісій Рівненської області. Відповідно до постанови Центральної виборчої комісії, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування повинні надати ОВК приміщення, автомобіль, комп’ютерну техніку, канцелярське приладдя та засоби зв’язку.

Керівники окружних виборчих комісій області запевнили спостерігачів ОПОРИ, що їм надано практично все необхідне обладнання. Однак, в більшості округів досі залишаються проблеми із зв’язком та транспортом.

У 152 виборчому окрузі з центром у Рівному окружна виборча комісія потребує додаткових комп’ютерів. Зі слів голови комісії Миколи Шустова, вони сподіваються отримати два додаткових ПК від міської ради. Спостерігачі ОПОРИ також з’ясували, що станом на 5 серпня, робочі комп’ютери не були підключені до мережі Інтернет. Також поки не вирішене питання забезпечення автомобіля. Зі слів Миколи Шустова, обласна адміністрація відмовилась надати авто, посилаючись на те, що для цієї мети в бюджеті ОВК виділено фінансування. Таким чином, питання наявності водія та джерел покриття витрат на пальне члени комісії вирішуватимуть самостійно після отримання коштів.

Зі слів голови комісії 153 виборчого округу, з вимог ЦВК досі не забезпечено автомобіль та канцелярські приладдя. Ті ж проблеми із забезпеченням виявлені й у інших комісіях. Голова ОВК 155 округу розповів спостерігачам ОПОРИ, що для них незрозуміло звідки брати кошти на купівлю пального для автомобіля та оплату водія. Крім цього, ОВК не забезпечена ксероксом достатньої потужності та має проблеми із охороною приміщення. У 156 виборчому окрузі голова ОВК вирішив проблему забезпечення автомобілем власними силами. Зі слів заступника голови комісії Галини Куцан, поки немає фінансування члени ОВК використовують власний автомобіль голови та збирають чеки за пальне, щоб потім компенсувати витрати. Лише голова окружної виборчої комісії № 154 Олександр Білик повідомив спостерігачам, що усе необхідне обладнання надане в повному обсязі.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
Координатор виборчих програм ОПОРИ у Рівненській області
096 918 74 08