Попри запевнення Віктора Януковича у прозорій діяльності органів влади, частина районних відділів ведення Державного реєстру виборців Рівненської області безпідставно приховує інформацію. Відмовляючись оприлюднити суспільно-важливі дані, чиновники прикриваються бюрократичними процедурами та несуттєвими відмовками.
У рамках кампанії спостереження за парламентськими виборами 2012 року Громадянська мережа ОПОРА виявила на Рівненщині факти приховування чиновниками інформації про кількість виборців. Керівники шістьох відділів ведення державного реєстру виборців області відмовилися оприлюднити дані про кількість голосуючих у районах та про зміни, які вносилися до реєстру напередодні дня голосування.
Свою позицію чиновники обґрунтували тим, що підготовка відповіді вимагає від них «виконання певних дій, спрямованих на її створення». Посадовці переконані, що оскільки це не передбачено Законом «Про доступ до публічної інформації», у них немає причин відповідати на запит. Посилаючись на цю бюрократичну відмовку, чиновники Острозької райдержадміністрації та міської ради, Гощанської, Корецької, Радивилівської, Зарічненської та Костопільської РДА не надали інформації про кількість громадян внесених до списку виборців, виключених та тих, що потрапили туди за рішенням суду. В той же час, повністю чи частково відповідь на аналогічний запит надали керівники 11 відділів ведення Державного реєстру виборців.
Особливою не компетенцією щодо обґрунтування відмови виявились голови Острозької РДА та міської ради. Підставою для не надання відповіді вони назвали відсутність підпису у запиті, що надсилався електронною поштою. Окрім того, представники ОПОРИ констатують, що більшість відмов написана однаковим текстом, тобто чиновниками використовувався один шаблон.
Оприлюднення суспільно-важливої інформації керівниками відділів ведення Державного реєстру виборців області показало неоднаковість підходів до забезпечення прозорості діяльності органів влади. Відмови окремих чиновників вкотре переконують, що для частини держслужбовців головне не довіра громадян до органів влади, а бажання не перепрацюватися на робочому місці та приховати результати своєї роботи.
Прес-центр
Громадянська мережа ОПОРА