Довірена особа Руслана Ригованова є членом ДВК на Рівненщині: за зверненням ОПОРИ її позбавили права бути членом комісії

Дата: 31.03.2019

Довірена особа кандидата на пост Президента України Руслана Ригованова у 153 виборчому окрузі є одночасно членкинею дільничної виборчої комісії №560670. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА звернулись до окружної виборчої комісії із заявою, в результаті чого окружна комісія прийняла рішення позбавили права її бути у складі комісії.

Згідно з інформацією сайту Центральної виборчої комісії, Вікторія Перестюк є довіреною особою кандидата на посаду Президента України Руслана Ригованого та, водночас, є членкинею дільничної виборчої комісії №560670 (с. Городок Рівненського району).

Вікторія Перестюк зазначила, що напередодні подала поштою заяву, аби її зняли з посади довіреної особи кандидата.

За фактом виявленого, спостерігачі ОПОРИ звернулись із заявою до окружної виборчої комісії №153.

На засіданні ОВК 153 прийняла рішення позбавити Вікторію Перестюк бути членкинею дільничної виборчої комісії №560670. Перед тим як проголосувати, перевірили інформацію на сайті Центральної виборчої комісії.

Відповідно до ч. 10 ст. 24 Закону України «Про вибори Президента України» до складу дільничної виборчої комісії не можуть входити кандидати на пост Президента України, їх уповноважені представники, довірені особи, посадові та службові особи органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, а також громадяни, які утримуються в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах або мають судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята у встановленому законом порядку. У разі якщо одночасно з виборами Президента України проводяться інші вибори, до складу дільничної виборчої комісії не можуть входити кандидати, які балотуються на цих виборах, їх довірені особи, уповноважені особи партій – суб’єктів відповідних виборчих процесів, офіційні спостерігачі.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області

тел.: 0938338345

e-mail: rivne@opora.org.ua

Олена Чудінович, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)