На Рівненщині член ДВК порушив закон та агітував за кандидата

Дата: 14.10.2015

skvghskrghwй12 жовтня у місті Кузнецовськ спостерігачем Громадянської мережі ОПОРА було зафіксовано порушення щодо ведення передвиборної агітації, яка здійснювалась громадянкою Кулаєвою Галиною Петрівною, членом дільничної виборчої комісії № 560892.

Кулаєва Галина здійснювала передвиборну агітацію у наметі політичної партії «Громадська позиція». Зокрема, жінка роздавала газету партії «Громадська позиція» та листівки кандидата на посаду Кузнецовського міського голови Басюка Ярослава Андрійовича.

news 14.10 1 Rivne DVK

news 14.10 2 Rivne DVK

Спостерігач ОПОРИ за участі заступника Кузніцовської міської виборчої комісії Найман Анна Сергіївни особисто повідомили Галині Кулієвій, що їй, як члену ДВК, агітувати заборонено. Пані Галина відповіла, що не знає чи є членом ДВК. Проте, за інформацією спостерігача ОПОРИ, яку надав голова дільничної виборчої комісії № 560892 Горовий Олександр, Галина Кулієва є членом відповідної комісії та була присутня на її першому засіданні.

Після попередження Кулаєва Галина покинула намет політичної партії «Громадська позиція».

Переглянути відео можна тут.

ОПОРА нагадує, що згідно п.5 ч.1 ст.60 Закону «Про місцеві вибори», участь у передвиборній агітації забороняється членам виборчих комісій протягом строку повноважень відповідних виборчих комісій. Дане порушення карається накладенням штрафу від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (стаття 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.

___________________________

Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА