Дубенщина: «чорних» агітаторів зловили на місці злочину

Дата: 21.10.2014
chornyi pr-1Як повідомили Громадянській мережі ОПОРА представники штабу кандидата в народні депутати по 154-ому виборчому округу Олександра Дехтярчука, сьогодні ними виявлені факти поширення листівок з ознаками використання «чорного» PR проти кандидата. Група осіб на автомобілях вночі з 20 на 21 жовтня розкладали біля парканів осель жителів села Глинські, Здолбунівського району, та села Озоряни, Дубенського району листівку без вихідних даних. Нагадуємо, Олександр Дехтярчук йде до Верховної Ради України за підтримки Політичної партії «Блок Петра Порошенка».

 
 
В друкованій антиагітці міститься неправдива інформація про Олександра Дихтярчука, яка на думку представників штабу, спрямована на підрив репутації кандидата та вплив на волевиявлення місцевої громади. 
 
Зокрема у листівці мова йде про те, що від президентського Блоку Петра Порошенка несподівано з’явився кандидат Олександр Дехтярчук, який ще зовсім недавно ніби то не соромився співпрацювати з режимом Януковича. 
 
Dubno11
 
А декілька днів тому на одному з iнтернет-сайті Рівного вийшла ідентична стаття за підписом автора Сергія Поліщука. Стаття має назву «Як на Рівненщині за допомогою куми Президента хочуть стати нардепом?».
 
Очевидці, які зафіксували факт поширення листівок з ознаками антиреклами, надали у правоохоронні органи фото осіб, задіяних у порушенні, та фото автомобілю, на якому перевозили листівки.
 
Ahit1
 
Ahit2
 
Кандидат в народні депутати Олександр Дехтярчук по факту зафіксованого правопорушення написав відповідну заяву в обласне управління СБУ в Рівненській області на ім’я керівника Валерія Мочкала з вимогою провести відповідну роботу по встановленню осіб, винних у вчиненні неправомірних дій та покарати їх відповідно до чинного законодавства. Така ж заява подана і до Дубенського міськрайонного відділу внутрішніх справ.
 
zajava
 
Штаб кандидата також звертає увагу громадян на особливо прискіпливе вивчення друкованих матеріалів, які потрапляють до їхніх осель під час передвиборчих перегонів на достовірність інформації, що в них поширюється, а також на присутність відповідних вихідних даних. «Застосування подібних брудних технологій не повинне вплинути на вибір громадян за якого кандидата віддати свій голос» – зазначає Олександр Дехтярчук.
 
В свою чергу Громадянська мережа ОПОРА закликає кандидатів використовувати лише чесні та відкриті методи боротьби за голоси виборців. Адже у відповідності до п.25 ст.74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» перешкоджання здійсненню права на проведення передвиборної агітації, а також порушення встановленого законом порядку проведення такої агітації тягнуть за собою відповідальність, встановлену законами України.
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08
 
 
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.