Фіналісти Apps4Cities Challenge попрацювали над розробкою прототипів міських сервісів

Дата: 31.10.2016

big 14610958 1791149157766674 1314695865208583867 n

Участь у хакатоні конкурсу взяли 19 командів-фіналістів, де мали можливість разом із менторами попрацювати над втіленням своїх ідей міських сервісів до інтерактивних прототипів. Конкурс відбувається в рамках проекту «Дані міст/Apps4Cities», що реалізовують Громадянська мережа ОПОРА та TechSoup.

Протягом двох днів роботи хакатону 22-23 жовтня, що пройшов у м. Києві в креативному просторі Izone, 19 командів-фіналістів разом із запрошеними організаторами менторами мали можливість попрацювати над втіленням своїх ідей міських сервісів на основі відкритих даних до повноцінних прототипів. Зазначимо, що до фіналу конкурсу пройшли 20 ідей міських сервісів, проте одна команда-фіналіст — QR-коди на зупинках громадського транспорту — відмовилася продовжувати змагання у конкурсі Apps4Cities Challenge. Крім того, уже на хакатоні команди ідей All museums та Smart Museum об’єдналися для подальшої роботи разом.

Більше інформації із заходу читайте у Facebook-події хакатону.

Менторами на хакатоні виступили:

Олександр Зачешигрива — учасник робочої групи з впровадження електронних сервісів в м. Львів; експерт з маркетингу та впровадження інформаційних систем, сервісів та розвитку B2G, B2B, B2С;
Іван Кіліян — розробник мобільних додатків: Android SDK, RxJava, Dagger2, Google APIs, Django REST framework;
Геннадій Кондратенко — підтримка роботи баз даних MySQl, PostgreSQL, Oracle; будування автоматизованих систем збору і розпізнавання даних; мови програмування Ruby, Ruby on Rails, PHP, Bash, Javascript, jQuery, HTML, CSS, Less, Sass, Bootstrap;
Олег Левченко — громадський активіст, що має досвід впровадження сервісів у містах та співпраці з органами державної влади;
Юлія Федорович — графічний дизайнер, що спеціалізується на виготовленні інфографіки, дизайні та верстці друкованих публікацій, іконографії;
Марина Людвиченко — PR-директор IT Education Academy; маркетинг і PR в IT-проектах;
Ярослав Березанський — досвідчений Android-розробник.

Таким чином, до 21 листопада усі фіналісти мають можливість завершити роботу над прототипами своїх сервісів та оновити відповідну інформацію на сторінках своїх проектів на нашому сайті, зазначивши посиланням на уже готовий прототип. Після цієї дати така можливість закривається і подальші зміни фінальної заявки власниками ідеї блокуються.

Надалі за умовами конкурсу у другому голосуванні, що відбудеться із 21 по 30 листопада, беруть участь уже готові прототипи міських сервісів. Таким чином, наявність протопиту сервісу — обов’язкова умова подальшої участі проекту-фіналіста у другому голосуванні за правилами конкурсу. У свою чергу, відсутність прототипу сервісу означатиме автоматичну дискваліфікацію ідеї-фіналіста від подальшої участі в конкурсі. Також при реалізації прототипу ідеї міських сервісів слід обов’язково використати принаймні один набір міських даних із порталу data.danimist.org.ua.

Критеріями оцінювання в рамках конкурсу є:

Потенційний позитивний вплив на мешканців, гостей міст і/або розвиток підприємництва;
Стабільність і розвиток потенційних рішень/сервісів;
Інноваційне використання технологій, даних або API;
Позитивний досвід для користувача;
Використання відкритих ліцензій (відповідно до типу опублікованого контенту і програмного забезпечення);
Використання стандарту WCAG 2.0;
Відкритий код сервісу.
За вибором журі та інтернет-голосування буде відібрано чотирьох переможців конкурсу, які отримають призи у розмірі 3000 доларів США та пропозицію подальшої інкубації своїх проектів: за трьох переможців проголосує журі та одного — буде обрано за допомогою інтернет-голосування. Нагородження переможців конкурсу відбудеться 2 грудня 2016 року.

За результатами конкурсу Apps4Cities Challenge у грудні 2016 року, крім чотирьох основних призів ідеям-переможцям, команди-фіналісти конкурсу мають шанс отримати спеціальний приз від партнера проекту — компанії Education Academy – ITEA. «Головна місія ITEA — підвищення якості навчання на українському IT-ринку. Тому в рамках Apps4Cities Challenge наша компанія пропонує одній команді із фіналістів конкурсу спеціальний приз — безкоштовне навчання в Академії. Команду-володаря спецпризу буде оголошено на церемонії нагородження 2 грудня», — зазначила PR-директор компанії Марина Людвиченко.

Інкубація сервісів для чотирьох переможців проходитиме з 5 грудня 2016 року по 31 січня 2017 року. Дізнатися більше деталей та умов Конкурсу на сайті проекту.

Ознайомитися із усіма проектами, що стали фіналістами конкурсу можна на нашому сайті.

Долучайтесь до створення сервісів для свого міста!

Більше інформації про проект та конкурс Apps4Cities Challenge читайте на його офіційному сайті та сторінках у соціальних мережах Facebook та Twitter.

За деталями щодо конкурсу звертайтеся, будь ласка, на скриньку danimist@opora.org.ua

За коментарями: Оксана Купер, менеджер з комунікацій проекту «Дані міст/Apps4Cities» Громадянської мережі ОПОРА, o.cooper@opora.org.ua .