Кандидат в нардепи Богдан Файфура написав скаргу відразу на трьох опонентів

Дата: 26.10.2014

На Рівненщині в ОВК №154 Кандидат в народні депутати Богдан Файфура (Народний фронт) написав скаргу на трьох своїх опонентів Олександра Дехтzрчука (Блок Петра Порошенка), Світлану Ніколіну (Українська народна партія), Романа Стасюка (Радикальна партія Олега Ляшка) за порушення виборчого законодавства.

 

В скарзі йдеться про те, що відповідно до ч. 2 статті 70 Закон України «Про вибори народних депутатів Україні» передвиборча агітація завершується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Однак всупереч зазначеним нормам закону, зазначені кандидатм в депутати проводили агітацію в день виборів. Окрім того кандидати розмістили агітаційні плакати та банери при вході у виборчі дільниці у м. Дубно. Станом на 23 годину 25 жовтня всі агітацій матеріали в м. Дубно були знищені, отже дані агітаційні матеріали з’явилися в період з 01.00 – 04.00 26 жовтня 2014 р. Тобто суб’єкти своїми діями порушили Закон України «Про вибори народних депутатів Україні».

До скарги додано звернення з проханням визначити дії кандадатів в народні депутати України по 154 одномандатному округу Олександра Дехтирчука, Світлану Ніколіну, Романа Стасюка з здійснення агітації після 24.00 години п’ятниці (24 жовтня) неправомірним і грубим порушенням законодавства України та зобов’язати кандидатів в народні депутати Олександра Дехтирчука, Світлану Ніколіну, Романа Стасюка зняти агітаційні матерали розміщені в м. Дубно.

За декілька годин до цієї ж ОВК надійшла скарга від довіреної особи Валентна Королюка про порушення виборчого законодавства з боку Богдана Файфури. Тексти скарг обох кандидатів майже ідентчні.

Файфурф1

файфура2

файфура3

За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08

Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.