Конфлікти та проблеми в одномандатних округах

Дата: 02.11.2014

Станом на 15 год. 30 жовтня 2014 року лише 9 з 198 окружних виборчих комісій ще не завершили внесення даних протоколів про підрахунок голосів на виборчих дільницях в одномандатних виборчих округах до інформаційно-аналітичної системи «Вибори»: ОВО № 16, Вінницька обл.; ОВО № 49, 59, Донецька обл.;  ОВО № 66, Житомирська; ОВО № 96, Київська обл.; ОВО № 137, 140, Одеська обл.; ОВО № 182, Херсонська обл.; ОВО № 199 (Черкаська обл.).

okrugy problemni-2

У той же час станом на 15 год. 30 жовтня спостерігачі ОПОРИ відзначили 6 одномандатних округів, в яких встановлення підсумків голосування супроводжується суттєвими проблемами та конфліктами.

Окружна виборча комісія № 49 (м. Костянтинівка, Донецька обл.) опрацювала найменший відсоток протоколів, у порівнянні із округами інших регіонів. У цьому окрузі абсолютна більшість протоколів ДВК проходить через процедуру уточнення, натомість окружною виборчою комісією призначено повторний підрахунок голосів більше ніж на 10 виборчих дільницях. До того ж, сьогодні, 30 жовтня, новопризначений голова ОВК № 49 склав повноваження. За попередніми даними, в цьому окрузі найбільшу кількість голосів набрали самовисуванці Денис Омельянович та Валерій Панасовський.

Через конфлікти між членами ОВК та кандидатами, уточнення приблизно 50 % протоколів ДВК уповільнено встановлення підсумків голосування в окрузі № 59 (смт Велика Новосілка, Донецька обл.). За попередніми даними, в цьому окрузі найбільшу кількість голосів набрали самовисуванці Сергій Сажко та Валентин Манько.

В окрузі № 132 (Миколаївська обл.) процес встановлення підсумків голосування в одномандатному окрузі  супроводжується гострими конфліктами між кандидатами, масштабними замінами в складі ОВК та скаргами на порушення виборчого законодавства. Зокрема, вчора, 29 жовтня, ЦВК змінила увесь керівний склад цієї ОВК (голова, заступник голови, секретар). Робота ОВК стабілізувалася, до інформаційно-аналітичної системи «Вибори» вже внесено 100 % протоколів ДВК, але  розрив в 272 голоси між кандидатом від “Блоку Порошенка” Аркадієм Корнацьким та самовисуванцем Василем Капациною спричиняє гостре протистояння в окрузі.

Як і в ОВО № 132 Миколаївської області, встановлення підсумків голосування проблемне в окрузі № 182 (Херсонська обл.). У цьому окрузі відбувалися фізичні сутички між  представниками основних кандидатів (Олександр Співаковський, “Блок Петра Порошенка” та Юрій Одарченко, ВО “Батьківщина”), затягування роботи окружної виборчої комісії. Розрив між основними кандидатами складає, за попередніми даними, дещо більше 100 голосів. При цьому, кандидат Одарченко не визнає результати голосування по двох спеціальних дільницях – № 000001 (розташована у Херсонському слідчому ізоляторі) та № 650782 (виправна колонія № 90).

Натомість 29 жовтня ОВК № 216 (м. Київ) за результатами розгляду скарги партії «Народний Фронт» визнала результати голосування недійсними щодо 6 виборчих дільниць, але наступного дня своє рішення комісія скасувала. Розрив між самовисуванцем Олександром Супруненком та кандидатом від “Народного Фронту” Ксенією Ляпіною складає 673 голоси.

В ОВО № 66 (Житомирська обл.) процес підрахунку голосів уповільнено через неорганізованість роботи ОВК, а також наявні скарги про порушення виборчого законодавства. 30 жовтня вночі до будівлі ОВК № 66, де знаходились бокси з виборчою документацією, невідомі особи кинули коктейль Молотова. Внаслідок цієї силової акції виборчі бюлетені не були пошкоджені, але правоохоронні органи проводять належне  розслідування.