Майже третина керівництва Рівненських ТВК має досвід роботи на минулих виборах

Дата: 19.08.2020

18 із 48 осіб керівного складу Рівненських ТВК мають досвід роботи у виборчих комісіях вищого рівня на минулих президентських, парламентських виборах 2019 року чи місцевих виборах 2015 року. ОПОРА дослідила, яким саме досвідом володіють представники нинішнього керівництва ТВК Рівненщини зважаючи на перші зміни у їхньому персональному складі.

Лише одну заміну у керівництві виборчих комісій ЦВК здійснила на Рівненщині, а саме – заступника голови Рівненської обласної ТВК від політичної партії «За Майбутнє». Так, замість Наталії Іванченко до складу комісії було включено та призначено заступником її чоловіка – Анатолія Іванченка.

14 серпня ЦВК внесла перші зміни до складу територіальних виборчих комісій Рівненщини – Рівненської обласної ТВК, Вараської та Сарненської районних ТВК і Вараської міської ТВК Вараського району. Всього – 6 змін за поданням різних політичних партій (3 – «За Майбутнє», 1 – ВО «Батьківщина», 1 –  «Ошукані українці», 1 – «Авангард народу»). 18 серпня Постановою № 183 ЦВК внесла також зміни до складу Дубенської районної ТВК, Березнівської, Дубенської, Корецької та Радивилівської міських ТВК. Всього – змінила 7 осіб від таких партій: 2 – «Слуга народу», 2 – «Європейська Солідарність», 1 – Радикальної партії Олега Ляшка, 1 – «Опозиційна платформа – За життя», 1 – «За Одещину».

Зауважимо, що з метою об’єктивного аналізу враховувався досвід роботи саме у комісіях вищого рівня (ТВК, ОВК), не включаючи ДВК. Також, за наявності такої інформації, звертали увагу на роботу таких осіб в якості інших учасників виборчого процесу – довірених осіб, офіційних спостерігачів тощо. Однак, при підрахунку загальних показників ці дані не брали до уваги.

Рівненська обласна ТВК

Голова комісії Василь Курилас («Слуга народу») був заступником голови Рівненської обласної виборчої комісії на місцевих виборах 2015 року від Політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Заступник голови Анатолій Іванченко («За майбутнє») був членом окружної виборчої комісії з виборів Президента України ТВО № 153 у першому турі – від Олександра Шевченка та головою цієї ж комісії у другому турі – від  Володимира Зеленського.

Секретар комісії – Тамара Помянська («Європейська Солідарність») – під час першого та другого туру президентських виборів 2019 року була членом комісії за поданням кандидата Петра Порошенка, під час другого туру була на посаді секретаря комісії. Також була членом окружної виборчої комісії ТВО № 153 на позачергових виборах народних депутатів України 2019 року від Політичної партії «Європейська Солідарність».

Вараська районна ТВК Рівненської області

Про голову комісії Ігоря Шимшеля («Слуга народу») немає інформації про участь у минулих парламентських виборах як члена виборчої комісії, на президентських виборах він був офіційним спостерігачем від ГО «Команда ЗЕ» у ТВО №155.

Секретар комісії Юлія Гаврелюк («Європейська Солідарність») на президентських виборах 2019 року була офіційною спостерігачкою від ГО «Український центр демократичного суспільства» у ТВО № 155.

Дубенська районна  ТВК  Рівненської області

Заступник голови комісії Володимир Шоцький («Опозиційна платформа – За життя») брав участь як член комісії у двох турах президентських виборів 2019 року: у першому – за поданням Руслана Ригованова, у другому – за поданням Володимира Зеленського. Також був членом окружної комісії ТВО № 154 на парламентських виборах 2019 року від Радикальної партії Олега Ляшка.

Секретар комісії  Наталія Куріч («Європейська Солідарність») була членом окружної комісії ВО № 154 у двох турах президентських виборів 2019 року: у першому турі – від Василя Журавльова, у другому – від Петра Порошенка.

Рівненська районна ТВК Рівненської області

Заступник голови Руслана Карпюк («Європейська Солідарність») була членом окружної виборчої комісії на президентських виборах 2019 року: у першому турі від Ольги Богомолець, у другому – від Петра Порошенка. На парламентських виборах була членом окружної виборчої комісії ВО № 153 від Ліберальної партії України.

Секретар комісії  Віталій Луцик («Слуга народу») під час президентських виборів був довіреною особою Володимира Зеленського у ТВО № 153.

Сарненська районна ТВК Рівненської області

Голова комісії Тетяна Олійник («Європейська Солідарність») під час першого та другого туру президентських виборів 2019 року була членом комісії за поданням кандидата Петра Порошенка, під час другого туру була на посаді секретаря комісії. Також була секретарем на парламентських виборах 2019 року від політичної партії «Європейська Солідарність». На місцевих виборах 2015 року була секретарем Сарненської районної виборчої комісії від політичної партії «Народний фронт».

Заступник голови Оксана Івашина («Слуга народу») була головою комісії під час другого туру президентських виборів 2019 року за поданням кандидата Володимира Зеленського.

Вараська міська ТВК Вараського району Рівненської області

Голова комісії Валентина Кравець (ВО «Батьківщина») на місцевих виборах 2015 року була членом Вараської міської виборчої комісії від ВО «Свобода».

Заступник голови Анатолій Дудій («Європейська Солідарність») на місцевих виборах 2015 року був членом Вараської міської виборчої комісії від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Секретар комісії Тетяна Чукова («Голос») на місцевих виборах 2015 року була членом Вараської міської виборчої комісії від Політичної партії «Народний фронт».

Дубенська міська ТВК Дубенського району Рівненської області

Голова комісії Галина Мороз («Європейська Солідарність») була членом комісії на президентських виборах 2019 року від Петра Порошенка у першому турі і головою комісії від того ж суб’єкта подання у другому турі, членом комісії на парламентських виборах 2019 року від політичної партії «Європейська Солідарність» та заступником голови Дубенської міської виборчої комісії на місцевих виборах 2015 року від цієї ж політичної сили, яка тоді мала назву «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Секретар комісії Світлана Скворцова (ВО «Батьківщина») була членом комісії на парламентських виборах 2019 року від Української партії «Зелена планета». На місцевих виборах 2015 року була членом Дубенської міської виборчої комісії від ВО «Батьківщина».

Дубровицька міська ТВК Сарненського району Рівненської області

Заступник голови Оксана Лавор (ВО «Свобода») на президентських виборах була членом окружної виборчої комісії ТВО № 155 від кандидата Руслана Кошулинського. Також на парламентських виборах 2019 року була членом окружної виборчої комісії ТВО № 155 від політичної партії «Правий сектор».

Костопільська міська ТВК Рівненського району Рівненської області

Голова комісії Петро Оніщук («За майбутнє») був членом окружної виборчої комісії на президентських виборах 2019 року від Юрія Тимошенка.

Рівненська міська ТВК Рівненського району Рівненської області

Голова комісії Ірина Глуха («Опозиційна платформа – За життя») на місцевих виборах 2015 року була членом Рівненської обласної ТВК від політичної партії «Опозиційний блок».

Секретар комісії Лариса Дем’янова («За майбутнє») – була головою окружної виборчої комісії ТВО № 152 у двох турах президентських виборів 2019 року від кандидата Петра Порошенка, членом окружної виборчої комісії ТВО № 152 на парламентських виборах 2019 року від політичної партії «Європейська Солідарність». На місцевих виборах 2015 року була головою Рівненської міської виборчої комісії від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Сарненська міська ТВК Сарненського району Рівненської області

Секретар комісії Софія Ярижко («Європейська Солідарність») була членом комісії у двох турах  президентських виборів 2019 року: у першому турі – від Сергія Носенка, у другому – від Петра Порошенка. На парламентських виборах була членом комісії від політичної партії «Європейська Солідарність».

 

Щодо керівного складу ще 5 міських ТВК немає інформації про їх участь у минулих президентських та парламентських виборах як членів окружної виборчої комісії. Це: Березнівська, Здолбунівська, Корецька та Острозька міські ТВК Рівненського району та Радивилівська міська ТВК Дубенського району.

Комісіями, де усе керівництво має досвід хоча б одних виборів у комісіях відповідного рівня є  лише Рівненська обласна ТВК та Вараська міська ТВК.

Із 48 осіб керівного складу Рівненських ТВК досвід роботи у окружних комісіях на президентських виборах 2019 року має 12 осіб, на парламентських виборах 2019 року – 8 осіб. Досвід роботи на місцевих виборах у комісіях вищого рівня має 9 осіб. Дуже часто це одні і ті ж самі люди. Загалом 18 із 48 осіб мають досвід роботи у виборчих комісіях вищого рівня на минулих президентських, парламентських чи місцевих виборах. Партіями, які подали таких осіб є: «Європейська Солідарність» – 7, «За майбутнє» –  3, «Слуга народу» – 2, «Опозиційна платформа – За життя» – 2, ВО «Батьківщина» – 2, «Голос» – 1, ВО «Свобода» – 1.

За коментарями звертайтеся:

Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області

тел.: 0938338345

email: rivne@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.