Про це сьогодні, під час круглого столу, розповів заступник начальника управління МВС України у Рівненській області, начальник міліції громадської безпеки Володимир Поліщук. Правоохоронець зазначив, що останні роки відбулося суттєве скорочення особового складу, що негативно відбивається на можливості забезпечення громадського порядку. Попри те, пан Поліщук запевнив, що правоохоронці області докладуть всіх зусиль для виконання покладених на них обов’язків.
Заступник начальника обласної міліції також розповів, що станом на восьме жовтня до правоохоронців надійшло 59 заяв про порушення законодавства. На підставі двох із них відкрито одну кримінальну справу. Мова йде про викрадення агітаційних матеріалів у партії «Наша Україна». По решті заяв проведено перевірки, результати яких передано до прокуратури. Серед цих заяв є і звернення від спостерігачів ОПОРИ про перешкоджання діяльності журналіста та можливість підроблення документів у 153 виборчому окрузі. Нагадаємо, що 12 вересня представник мажоритарного кандидата по 155 виборчому округу Миколи Сороки силою вивів журналіста із зали де виступав політик. Даний факт підтверджується відеозаписом події, однак, справу щодо перешкоджання професійній діяльності журналіста досі не відкрито. Так само відмовлено спостерігачам і у відкритті кримінальної справи щодо підозри у підробці документів 153 виборчого округу. Зі слів правоохоронців, вони вивчили надані ОПОРОЮ матеріали та дійшли висновку, що підстав для втручання міліції немає.
Як розповіла юрист УМВС України у Рівненській області Оксана Добродій, під час виборчого процесу, міліція намагається максимально обмежити ступінь втручання правоохоронців у діяльність суб’єктів виборчого процесу. Особливу увагу силові структури приділятимуть дню голосування, на час якого буде мобілізовано всіх працівників МВС. Крім цього правоохоронці намагаються оперативно реагувати на звернення громадян про порушення виборчого законодавства. Зі слів начальника Рівненського міського відділу Петра Єзгора, найчастіше міліціонерам довелося виїжджати до офісу окружної виборчої комісії 152 округу. З моменту початку діяльності, голова ОВК Микола Шустов 14 разів звертався до правоохоронців за допомогою у наведенні порядку та припинення правопорушень.
Під час круглого столу на тему забезпечення правопорядку під час виборчого процесу учасники обговорили питання діяльності правоохоронних органів у день виборів, визначили проблемні питання та можливі шляхи їх вирішення. Зі слів регіонального координатора ОПОРИ із спостереження за виборами Андрія Токарського, крім працівників міліції на круглий стіл також запросили представників прокуратури, служби безпеки та окружного адміністративного суду.
– Питання забезпечення правопорядку під час виборчого пресу є вкрай важливим і кожній із запрошених силових структур відведено окрему місію, – розповідає Андрій Токарський. – Нажаль, ні прокуратура, ні СБУ, ні суд не знайшли можливості щоб розповісти про свою роботу і відповісти на питання, що цікавлять виборців. Їх, до речі, немало. Особливо, до окружного суду, який вирішує спори між суб’єктами виборчого процесу. Останнім часом, нарікань на прозорість та справедливість судових рішень стає все більше, а бажання суддів спілкуватися із громадськістю все менше.
За коментарями звертайтеся
Анатолій Бондарчук
Координатор спостереження ОПОРИ у Рівненській області
096 91 87 408