Сьогодні, на електронній сторінці обласного управління внутрішніх справ опубліковано статтю під назвою “Не розібравшись у ситуації, ОПОРА безпідставно звинуватила працівника міліції у використанні адмінресурсу” (http://umvs.rv.ua/index.php?m=news&d=view&nid=465). Представники ОПОРИ стверджують, що факти наведені у матеріалі не відповідають дійсності. Це підтверджується диктофонними записами, фото та відеозйомкою, свідченнями очевидців. Детальнішу інформацію про “конфлікт” між міліцєю та Громадянською мережею ОПОРА буде оприлюднено завтра. Текст матеріалу правоохоронців читайте нижче.
Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4
На сайті рівненського представництва громадянської мережі ОПОРА від 31 жовтня 2010 року розміщено та розповсюджено серед громадськості через ЗМІ недостовірну інформацію щодо працівника органів внутрішніх справ у Рівненській області під назвою «Міліціонер втікає від спостерігача». Відтак журналіст проігнорував вимоги чинного виборчого законодавства та Закону України «Про інформацію».
Увечері на виборчу дільницю № 14049, що у селі Ставки Рівненського району, завітали сторонні особи, які почали фотографувати приміщення зсередини. Крім того, вони ще й заглядали у виборчі скриньки.
Відповідно до законодавства про вибори, працівники міліції здійснюють охорону правопорядку в день виборів та під час підрахунку голосів лише поза межами приміщення для голосування. Але, якщо виникають факти порушення правопорядку, голова, заступник голови чи секретар комісії може їх викликати для відновлення правопорядку і на час, необхідний для таких дій.
Голова ДВК Олександр Мирончук змушений був звернутися за допомогою до правоохоронця, адже на його прохання звільнити приміщення, сторонні особи відповіли, що не мають наміру цього робити. І тільки після цього вони показали посвідчення представника ЗМІ. Своїми неправомірними діями журналісти спровокували конфліктну ситуацію, у яку втягнули міліцію, звинувативши при цьому у втручанні в роботу комісії. Втім, дільничний навіть не заходив у приміщення клубу. Це підтверджують члени комісії, у яких на очах стався інцидент.
Як вимагає чинне законодавство, представник ЗМІ, який має намір виконувати свої професійні обов’язки, повинен представитися і пред’явити голові виборчої комісії документ, який підтверджує його статус представника того чи іншого засобу масової інформації.
– Під час несення служби на виборчій дільниці № 14049 до мене зателефонував її голова і повідомив про те, щоб я зайшов у приміщення, де працює виборча комісія, – коментує дільничний інспектор міліції Рівненського РВ УМВС України в Рівненській області Василь Кутаєв. – Я відмовився, оскільки не маю права знаходитися безпосередньо на виборчій дільниці під час виборів. У той момент я поблизу дільниці розмовляв із місцевою жителькою, до якої в ніч на 31 жовтня приїжджала на виклик слідчо-оперативна група. Жінка хотіла отримати консультацію з приводу протиправних дій та записала мій мобільний телефон, оскільки я є дільничним інспектором міліції саме цього села. До мене саме тоді підійшов чоловік і представився Андрієм Токарським, журналістом «Рівненського репортеру». Він запитав, чому мені повідомляє голова комісії, що є на виборчій дільниці преса. Я відповів, що мені ніхто нічого не повідомляв, на що Токарський відповів, що мене сфотографує і запише на диктофон.
Працівник міліції, маючи повне на те право, відмовив журналісту та пішов до кімнати, відведеної для несення служби з охорони громадського порядку.
Відтак у подальшому без зазначення автора статті на сайті Рівненського представництва ГО ОПОРА була опублікована та поширена серед ЗМІ інформація «… Представники ОПОРИ переконані, що на дільниці №14049 відбулися грубі порушення. Дії правоохоронця можна трактувати, як використання адміністративного ресурсу з метою вплинути на результати виборів».
Відповідно до Закону України «Про інформацію», основними принципами інформаційних відносин є вiдкритiсть, доступність, об’єктивність, повнота та точність інформації, законнiсть її одержання, використання та поширення.
ВЗГ УМВС України в Рівненській області