Моніторинг позачергових парламентських виборів 2007 р.

Дата: 09.01.2008
 Позачергові парламентські вибори – 2007 стануть новим випробуванням для молодої української  демократії. Перманентні кризи та політична нестабільність останніх років сформували у світової спільноти не найкращу репутацію держави Україна. Самі ж громадяни-виборці, втомлені від безкінечних політичних перегонів, не готові дочасно  легітимізувати  результати позачергових виборів. Крім того, боротьба «незадоволених» за мандати, тих, хто не готовий змиритися з програшем чи несподівано малою кількістю отриманих місць у ВРУ VІ скликанная, може тривати небезпечно довго для самої  України.  Позачергові вибори суттєво обмежили політичні сили в часі, а отже, в  методах та технологіях боротьби за голос виборця. Тому фактичними учасниками виборів цілком передбачено можуть стати представники органів державної влади та місцевого самоврядування, правоохоронні структури, суди тощо.

Також залишається проблемою недосконалість виборчого законодавства, яке було дещо пом’якшено внесеними змінами до Закону України „Про вибори народних депутатів України”.

У зв’язку з цим, Громадянська мережа ОПОРА здійснює комплексний та системний моніторинг передвиборчої кампанії, з метою сприяння організації та проведення в Україні чесних та демократичних виборів. Моніторинг охоплює 25 областей України. Його здійснюють 63 довготермінових спостерігача та більше 50-ти волонтерів організації. На території Рівненської області працюватиме 2 довготермінові спостерігачі та більше 10 волонтерів (юристи, політологи).  

Предметом спостереження є робота виборчих комісій, органів публічної влади, діяльність суб’єктів виборчого процесу та ведення агітації. Особлива увага приділяється порушенням виборчого законодавства, принципів демократичних виборів.

Позиція Громадянської мережі ОПОРА є незалежною та рівновіддаленою від усіх суб’єктів передвиборної кампанії. ОПОРА зобов’язується подавати проміжні та підсумкові результати моніторингу, які будуть незаангажованими, об’єктивними та спиратимуться виключно на факти.

Всі результати роботи довготермінових спостерігачів будуть максимально доступними для виборців. Повна база міститиметься на сайті Мережі ОПОРА –  www.opora.org.ua.

Програма довготермінового спостереження реалізовується за сприяння Національного демократичного інституту міжнародних відносин за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку.