На ОВК 154-го округу Правий Сектор вже втретє мінятиме голову

Дата: 15.09.2014
CVKТриває епопея з призначення голови окружної виборчої комісії 154-го виборчого округу з центром в м. Дубно. Вже втретє Політична партія «Правий сектор» збирається міняти кандидатуру на цю посаду. 

Перша конференція ОВК № 154 вібдулась не в повному складі. Участь у ній не взяла голова пані Людмила Аркадіївна Ковальчук, подана від Політичної партії «Правий сектор». Проте засідання відвідав представник цієї політичної сили Яков’юк Юрій Андрійович, який повідомив присутнім, що партія «Правий Сектор» не додавала кандидатуру п. Людмили Ковальчук, і взагалі це прізвище їм не відоме. Замість неї п. Юрій представив Оксану Вікторівну Панкевич, зазначивши, що саме вона буде головою окружної комісії від партії «Правий Сектор». Сама ж Оксана Вікторівна брала безпосередню участь у організації установчих зборів ОКВ, хоча жодних подань на заміну від Політичної партії «Правий Сектор» до ЦВК на той момент не надходило.
 
Девятого вересня 2014 року відбулось друге засідання ОВК 154-го округу. Головуючою під час зібрання виступила саме п. Людмила Ковальчук. Прийнявши присягу, Людмила Аркадіївна приступила до виконання своїх повноважень.
 
111Вже 12 вересня ЦВК прийняла постанову № 932, в якій новим головою окружної виборчої комісії 154-го округу призначено вже Дзюбака Єгора Филимоновича. Це не перший досвід п. Єгора Филимоновича у роботі окружної комісії. На виборах Президента України у 2014 році він був членом ОВК від кандидата Петра Порошенка. Під час третього засідання ОВК 13 вересня Людмила Аркадіївна склада свої повноваження, а Єгор Дзюбак офіційно прийняв присягу та виступив головуючим під час засідання.
 
Проте, на цьому епопея з призначенням голови ОВК ще не закінчилась. Ситуацію прокоментував керівник Політичної партії «Правий Сектор» Рівненської області Роман Коваль, зазначивши, що його політсила наразі готує нове подання на заміну керівної посади комісії.
 
Пряма мова:

222«Будучи на сході України, я лише сьогодні дізнався, що та людина (Оксана Вікторівна Панкевич – авт.), яку ми подавали в ЦВК не отримала посади голови окружної виборчої комісії. Наразі ми готуємо новий пакет документів на Київ, і та людина, яка зараз призначена на посаду голови – складатиме свої повноваження. Таким чином ми міняємо голову на свою людину. Хто це робив, і як це робилось (мається на увазі подання кандидатури Людмили Ковальчук – авт.)- для мене ці питання залишаються відкритими» – зазначає Роман Коваль. «Це питання я триматиму на особистому контролі. Я не хотів би, щоб сьогодні замість нашої людини на керівній посаді працював хтось інший, адже це в першу чергу імідж структури» – додав він.
 
Для довідки:
Оксана Вікторівна Панкевич народилась 1990 року, проживає у м. Дубно. Закінчила Волинський національний університет ім. Лесі Українки. Член громадської організації «Правий Сектор».
 
 
 
Довідково:
 
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
 
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів. 
 
 
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08