На Рівненщині 4 кандидата одночасно балотуються від політичних партій та як самовисуванці

Дата: 15.10.2015

business people silhouettes with cityscape 21 6710101112 жовтня спостерігач Громадянської мережі ОПОРА у селищі Рокитне зафіксував, що 4 кандидата одночасно є кандидатами до Рокитнівської районної та селищної рад. Як кандидати до районної ради вони висунуті партією, до селищної йдуть як самовисуванці, що має ознаки порушення законодавства про місцеві вибори. Відповідно до Закону «Про місцеві вибори» ТВК виявивши такі факти мали скасувати реєстрацію цих кандидатів.

Рокитнівською районною виборчою комісією було зареєстровано кандидатів у депутати до Рокитнівської районної ради від різних політичних партій. Зокрема:

-Григор’єва Валентина Миколаївна від Радикальної партії Олега Ляшка;

-Стрілець Ігор Миколайович від Радикальної партії Олега Ляшка;

-Кириловець Андрій Миколайович від політичної партії «Воля»;

-Маринич Михайло Прокопович від політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

Ці ж особи були зареєстрованими, як кандидати у депутати до Рокитнівської селищної ради, шляхом самовисування.

Громадянська мережа ОПОРА наголошує, що дії вказаних кандидатів мають ознаки порушення виборчого законодавство. Так, згідно ч. 5 ст.35 Закону України «Про місцеві вибори» особа може одночасно бути висунута кандидатом у депутати місцевих рад, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови або старости шляхом висування місцевою організацією лише однієї політичної партії або лише шляхом самовисування.

Окрім цього, у ч. 8 ст.41 Закону України «Про місцеві вибори» передбачено, що у разі якщо особа, включена за її письмовою заявою про згоду балотуватися за виборчим списком кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії та висунута за її письмовою заявою про згоду балотуватися кандидатом у депутати шляхом самовисування, відповідні територіальні виборчі комісії виключають таку особу з усіх виборчих списків, до яких вона була включена, скасовують її реєстрацію як кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі, про що повідомляють відповідні місцеві організації партій та цю особу.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.
 
____________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА