На Рівненщині написали скаргу на кандидата в народні депутати

Дата: 26.10.2014
На Рівненщині в ОВК №154 довірена особа кандидата в народні депутати Валентина Королюка написала скаргу на кандидата в народні депутати Богдана Файфуру за порушення законодавства та агітацію в день виборів.

 
В скарзі йдеться про те, що відповідно до ч. 2 статті 70 Закон України «Про вибори народних депутатів Україні» передвиборча агітація завершується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Однак всупереч зазначеним нормам закону, кандидат в депутати Богдан Файфура проводив агітацію в суботу ввечері та в неділю в день голосуванняю. Окрім того канддат розмістив агітаційні плакати та банери при вході у виборчі дільниці у м. Дубно. За інформацією Дубенської міської ради станом на 23 годину 25 жовтня всі агітацій матеріали були знято. Дані агітаційні матеріали з’явилися в період з 01.00 – 04.00 26 жовтня 2014 р.
 
До скарги додано звернення з проханням визначити дії кандадта в народні депутати України по 154 одномандатному округу Богдана Файфури з здійснення агітації  після 24.00 години п’ятниці (24 жовтня) неправомірним і грубим порушенням законодавства України та зобов’язати кандидата Богада Файфуру зняти агітаційні матерали розміщені в м. Дубно.
 
Скарга Королюк
 
Скарга2 1
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08
 
 
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.