На Рівненщині ОПОРА виявила агітацію на приміщенні школи

Дата: 15.10.2015

kdjghesrghenews 15.10 1 Rivne Shkola14 жовтня спостерігач Громадянської мережі ОПОРА зафіксував друковані агітаційні матеріали на території школи у селі Берестя Дубровицького району Рівненської області, що відповідно до Закону «Про місцеві вибори» має ознаки порушенням порядку розміщення передвиборної агітації.

Спостерігачем ОПОРИ було виявлено агітматеріали в підтримку кандидата до Рівненської обласної ради від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Лобчука Миколи Івановича. Зокрема, на двох колонах перед входом до школи були розклеєні листівки, де було фото, вказувались прізвище та ім’я кандидата (Микола Лобчук), партію, яку він представляє (БПП «Солідарність»), а також напис «Наш  кандидат до Рівненської обласної ради по виборчому округу №16».

З внутрішньої сторони вікна (біля вхідних дверей) також було розміщено плакат Миколи Лобчука. Агітаційний матеріал містив автобіографічні дані, перелік пунктів його благодійної діяльності, заклик «Якщо хочеш, щоб щось було зроблено – зроби це сам!», а також напис «Голосуючи за мене – Ви голосуєте за себе».

Окрім цього, на вхідних дверях у школу були розміщені два різних плакати з назвою «Програма святкування Покрови – храмового свята села Берестя, Дня захисника України та Дня села». Однак на кожному з них було написано: «Ваша довіра – моя відповідальність. Голосуйте за Лясковця Олексія Володимировича».

news 15.10 1 Rivne Shkola

news 15.10 2 Rivne Shkola

news 15.10 4 Rivne Shkola

Виявивши ці агітаційні матеріали, спостерігач ОПОРИ зателефонував «102» й викликав міліцію. Для фіксації порушення приїхали представники правоохоронних органів і було написано відповідно заяву.

Через деякий час, спостерігача ОПОРИ запросив поспілкуватися директор цієї школи Климчук Сергій, який зазначив, що агітація відбувається в позаурочний час, тому ведеться згідно законодавства. Також директор наголосив, що, у разі чого, буде звертатися до суду.

Громадянська мережа ОПОРА наголошує, що розміщення агітаційних матеріалів у приміщенні та на будівлі школи має ознаки порушення виборчого законодавства. Згідно з п. 5 ч. 9 ст. 60 Закону «Про місцеві вибори» забороняється розміщувати друковані передвиборні агітаційні матеріали, політичну рекламу та повідомлення про перебіг виборчого процесу на пам’ятках архітектури, на об’єктах культурної спадщини, на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності. Розміщення агітаційних матеріалів у заборонених законом місцях громадянином тягне за собою накладення штрафу від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 212-214 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Окрім цього, окремі вищезгадані друковані агітаційні матеріали не містили вихідних даних, що також має ознаки порушенням вимог Закону. Так, згідно ч.2 ст. 56 ЗУ «Про місцеві вибори» друкований матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.

___________________________

Прес-служба
Громадянської мережі ОПОРА