На Рівненщині продовжують поширювати агітматеріали без вихідних даних

Дата: 23.10.2015

12105898 722631641214433 4468168146117491353 nДнями у населених пунктах Рівненської області спостерігачами Громадянської мережі ОПОРА було зафіксовано поширення друкованих агітаційних матеріалів окремих партій та кандидатів, які не мають вихідних даних, що є порушенням Закону «Про місцеві вибори».

Мова йде про листівки, календарики, пакети та стаканчики партій «Прогрес», ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», Радикальної партії Олега Ляшка, партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Сила людей», «Об’єднання «Самопоміч». Зокрема, такі друковані агітаційні матеріали поширювалися або ж були розміщені у м Рівне, м. Сарни, м. Радивилів та м. Дубно.

Усі вищезазначені агітаційні матеріали не відповідають вимогам виборчого законодавства. Так, згідно ч.2 ст. 56 ЗУ «Про місцеві вибори» друкований матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється. Жоден з зазначених друкованих матеріалів таких відомостей не має, що дає підстави вважати, що агітаційний матеріал був виготовлений не з виборчого фонду.

Зазначимо, що ч. 6 ст.54 Закону передбачає здійснення передвиборної агітації виключно за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для агітації коштів з інших джерел забороняється.

 news 23.10 1 Rivne Agitacia

news 23.10 2 Rivne Agitacia

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
 
Довідково:                                                                                                                             
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.
 
___________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА