На Рівненщині священнослужителі агітують за кандидата

Дата: 15.10.2014
otecВчора, 14 жовтня на свято Покрови Пресвятої Богородиці на Дубенщині відбулись заходи з нагоди вшанування пам’яті воїнів УПА. В с. Варковичі, Дубенського району відбулось святкова панахида, яку провів місцевий священик. Під час вступного слова отець зачитав вітальний лист від кандидата в депутати по 154-ому виборчому округу Валентина Королюка. Окрім того священик повідомив присутнім прихожанам, що сам кандидат зробив пожертву на храм в розмірі п’яти тисяч гривень.

 
«Я дуже вдячний йому, його дружині та дітям. Нехай Господь Бог дає їм усе чого вони просять для спасіння» – зазначає священнослужитель.
 
Напередодні самого свята в друкованих ЗМІ округу вийшла ідентична стаття іншого священнослужителя – отця Нифонта, настоятеля Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на повстанських могилах в Гурбах. В своїй статті отець Нифонт дякує Валентину Королюку за активну допомогу у будівництві Свято-Воскресенського храму. «Його я знаю лише третій рік, але за цей час вже переконався: він – людина слова. Королюк – не з тих людей, що, зробивши пожертву, кричить про це на кожному кроці. Пан Валентин приїздить на Гурби не лише на свята, а й в будні дні, жертвує на храм по мірі можливостей» – йдеться в статті. «Скажу щиро: мені подобаються такі люди як Королюк, бо він не сипле обіцянками направо-наліво, а справді робить» – зазначає отець Нифонт.
 
Стаття отця Нифонта в усіх газетах розміщена поруч з привітанням кандидата Валентина Королюка зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. Лише в одній газеті  – «Дзеркало плюс» матеріал маркований як політична реклама.
 
Koroluk-nyfont
 
Громадянська мережа ОПОРА зауважує, що згідно статті 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», релігійні організації не мають права вести агітацію за кандидатів під час передвиборчих перегонів. В то й же час, частина 3 статті 68 Закону «Про вибори народних депутатів України» визначає, що повідомлення про підтримку кандидатом у депутати певних заходів або привернення уваги до участі кандидата у цих заходах є політичною рекламою, тобто – агітацією.
 
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08
 
 
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.