На Рівненщині агітація ведеться далі

Дата: 26.10.2014
26 жовтня у день Парламентських виборів на Рівненщині продовжується передвиборча агітація, хоча за законом вона мала бути припинена ще у п’ятницю.  Перед входом до великих виборчих дільниць (більше 2 тис. чол) у м.Здолбунів та  смт Млинів розміщено агітацію за кандидата у народні депутати Світлану Ніколіну. Зображення з агітацією нанесено фарбою на асфальт за допомогою трафарету з текстом «Ніколіна. Крок до змін». 

 
Також агітація продовжується за кандидата в народні депутати Богдана Файфуру. Плакати з його зображенням та символікою партії «Народний фронт» напередодні виборів  з’явилися м. Дубно та м. Здолбунів.
 
Листівки з агітаційним змістом спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА також виявили і у м.Рівному на дільнці №56101. В листівці презентується програма кандидата Святослава Євтушенка. Вихідні дані на матеріалі присутні. Відповідальним за друк значиться сам кандидат.
 
Плакати з передвборчою агітацією спостерігачі ОПОРИ також виявили перед виборчою дільнцею с. Городище, Рівненського району (153-ій виборчий округ). На стовпі наклеєна агітація кандидата Олексія Муляренка, Політичної партії «Громадянська позція А. Гриценка», кандидата Оксани Лозової.
 
fajfura
 
Ніколіна
 
Євтушенко
 
Городище
 
Зазначимо, що передвиборча агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію – суб’єкта виборчого процесу. Передвиборча агітація  може здійснюватись в будь – яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України.
 
Нагадаємо, що відповідно до статті 70 Закону України “Про вибори народних депутатів Україн”, передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.
 
Передвиборна агітація напередодні дня голосування та в день голосування забороняється. У цей же час забороняються проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів) від імені партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів в депутати, розповсюдження агітаційних матеріалів, а також публічні оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами у депутати проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів.
 
Відповідно до п.24 ст. 74 закону, передвиборні агітаційні матеріали знімаються з 24 години останньої п’ятниці перед днем голосування відповідними службами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
 
 
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08
 
 
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.