На Рівненщині фіксують спроби організації «каруселей»

Дата: 26.10.2014
В Рівненській області зафіксовано декілька випадків спроби винесення бюлетеня з виборчої дільниці. На думку Громадянської мережі ОПОРА, це може свідчити про спробу організації «Каруселі».
 
Одразу два таких випадки зафіксовано в м.Дубно (154-ий виборчий округ). В дільниці № 560862 при спробі винести з дільниці бюлетені виборець був затриманий працівниками міліції і доставлений у міськвідділ УМВС. Така ж спроба зафіксована і у дільниці № 560872. Наразі порушники надають пояснення в міліції.
 
Схожий випадок трапився і в Рівному на дільниці № 560940 (приміщення ПАТ «Рівнебуд»). 

 
Громадянська мережа ОПОРА застерігає, відповідно до закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян», підписаного Президентом 22 жовтня 2014 року, відповідальність за підробку виборчих документів складає позбавлення волі на термін від 3 до 7 років.
 
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08
 
 
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.