На Рівненщині кандидат агітує на соціальній рекламі про сортування сміття

Дата: 25.09.2014
urnaКандидат в народні депутати про 152 виборчому округу (м. Рівне), депутат Рівнеради, директор ТзОВ “Санком-Рівне” Святослав Євтушенко вирішив креативно підійти до питання власної реклами як кандидата. Днями в Рівному зявились сміттєвози фірми, власником якої є Святослав Євтушенко, з розміщеною на них зовнішньою рекламою кандидата.

 
 Даний плакат містить вихідні дані, які передбачені ч. 7 ст. 69 Закону України «Про вибори народних депутатів». Отже, порушення чинного законодавства тут немає.
 
 
 
 
 Фото Громадянській мережі ОПОРА надав Андрій Ляшук
 
Evtushenko2
 
Це вже не перший випадок використання власної фірми для передвиборчої агітації. Днями рівняни отримали у свої почтові скриньки інформаційні брошури про сортування сміття від фірми «Санком Рівне». Листівка за підписом Святослава Євтушка, який є директором вищезазначеної фірми. Вихідні дані на ній відсутні, хоч на момент розповсюдження, кандидат вже був зареєстрований.
 
Тому спостерігачі ОПОРИ зауважують факт порушення Закону. Листівка за змістом є соціальною рекламою. Використання прізвища кандидата в соціальній рекламі заборонено згідно ч.8 ст.74 Закону України «Про вибори народних депутатів»: «Під час виборчого процесу забороняється використання у комерційній та соціальній рекламі: Прізвищ чи портретів кандидатів у народні депутати».
 
Sankom1
 
Sankom2
 
 
Святослав Ігоревич Євтушенко зареєстрований кандидатом на позачергових виборах народних депутатів України 08 вересня 2014. Йде у Парламент як самовисуванець.
 
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08
 
 
Довідково:
 
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
 
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.