На Рівненщині кандидат в депутати поширює агітаційну продукцію, при цьому, не маючи власного виборчого фонду

Дата: 11.10.2015

news 11.10jvhgvgh Rivne 1жовтня у селищі Зарічне Рівненської області було зафіксовано друкований агітаційний матеріал кандидата в депутати Ігоря Колба, «надрукований на власному обладнанні», однак документів про відкриття виборчого фонду ТВК немає. 

Спостерігачем Громадянської мережі ОПОРА було зафіксовано друковану агітацію кандидата в депутати районної ради Колба Ігоря Михайловича. На плакатах зображене фото депутата, надпис «Зарічне – моя Батьківщина! Всі проблеми громади вирішимо разом», а також логотип ВО «Батьківщина». Окрім цього, у лівому нижньому кутку зазначено: «Надруковано на власному обладнанні. Відповідальний за друк Колб І.М. Тираж 1000».

news 11.10 Rivne 1

news 11.10 Rivne 2

news 11.10 Rivne 3

За інформацією районної виборчої комісії, 8 жовтня Ігор Колб  приносив її членам примірник свого друкованого агітаційного матеріалу. Також голова РВК повідомила, що до територіальної виборчої комісії не приходило повідомлення з банку про відкриття виборчого фонду даним кандидатом, однак коментар на камеру вона надати відмовилась.

Зазначимо, що згідно ч. 6 ст. 70 Закону України «Про місцеві вибори» установа банку не пізніше наступного робочого дня з дня відкриття рахунку виборчого фонду повідомляє територіальну виборчу комісію про відкриття рахунку та його реквізити.

Після цього було отримано інформацію від працівників Ощадбанку та Приватбанку про те, що кандидат в депутати Зарічнянської районної ради Ігор Колб не звертався до вказаних банків щодо відкриття виборчого фонду.

Згідно ч. 6 ст. 54 Закону передвиборча агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється.

Згідно ч. 3 ст. 56 Закону «Про місцеві вибори» місцеві організації партій та кандидати у депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости можуть виготовляти друкований агітаційний матеріал також також з використанням обладнання, що їм належить.

Неможливо перевірити, чи дійсно друковані агітаційні матеріали були виготовлені на обладнанні місцевих організацій партій або кандидатів. Використання в агітаційних цілях коштів не з виборчих фондів фактично приведе до того, що у підсумкових фінансових звітах буде зазначена офіційна сума витрачена на здійснення агітації, яка не співпадатиме з реальною сумою коштів, справді витраченими на виборчу кампанію. Непрозорість фінансових витрат кандидатами та партіями під час виборчого процесу не лише підривають довіру суспільства до інституту виборів як демократичного інструменту зміни політичних еліт, але і до якості українського політикуму в цілому і його спроможності чесно та прозоро змагатися за владу,  а також працювати в інтересах громади.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.
 
___________________________
Прес-центр 
Громадянської мережі ОПОРА