На Рівненщині невідомі пошкодили сіті-лайти Опозиційного блоку

Дата: 30.09.2014
blockСьогодні невідомі особи в м. Рівному (152-ий виборчий округ) пошкодили сіті-лайти із зовнішньою рекламою політичної партії «Опозиційний блок». Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА виявили два зіпсовані сіті-лайти по вулиці Київська. Зовнішня реклама партії замальована фарбою синього, жовтого та чорного кольорів. На одному з сіті-лайтів зловмисники дописали слово «Ригі».

 
 
Нагадуємо, що Політична партія «Опозиційний блок» створена за рахунок об’єднання шістьох політичних партій для участі у позачергових виборах до Верховної ради України. Серед них: «Партія розвитку України», партія «Центр», «Нова політика», «Державний нейтралітет», «Україна — Вперед!» і «Трудова Україна». Виборчий список партії зареєстрований ЦВК 24 вересня 2014 року. Зокрема від  Опозиційного блоку до нового Парламенту балотуються Юрій Бойко, Михайло Добкін, Нестор Шуфрич, Наталія Королевська, Сергій Льовочкін, люди що мають безпосереднє відношення до режиму В. Януковича.
 
Opozycijnyj blok1
 
Opozycijnyj blok2
 
Це вже не перший випадок пошкодження зовнішньої реклами політичних партій на Рівненщині. Днями зіпсовані біл-борди політичної партії ВО «Батьківщина» спостерігачі ОПОРИ виявили в смт Млинів, що входить до 154-го виборчого округу (Здолбунівський, Демидівський, Дубенський, Млинівський, Радивилівський райони). Два біл-борди з розміщеною рекламою політичної сили невідомі закидали брудом. Один пошкоджений щит знаходиться в центрі селища, інший по трассі Млинів-Рівне. 
 
Про це Громадянська мережа ОПОРА писала раніше “На Млинівщині пошкоджено біл-борди “Батьківщини””
 
Згідно п. 6 ч. 2 ст. 68 та ч. 25 ст. 74 Закону «Про вибори народних депутатів України» псування біл-бордів можна кваліфікувати як порушення виборчого права. Перешкоджання здійсненню права на проведення передвиборчої агітації тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом України. Відповідно до ч.26 ст.74 цього ж закону, у разі надходження до Центральної виборчої комісії або окружної виборчої комісії заяви чи іншого повідомлення щодо порушень, що мають ознаки вчинення кримінального чи адміністративного правопорушення, відповідна виборча комісія невідкладно надсилає зазначене повідомлення до відповідних правоохоронних органів.
 
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08
 
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.