На Рівненщині ОПОРА продовжує фіксувати порушення ведення агітації та викликати для фіксації міліцію

Дата: 15.10.2015

IMG 20151008 15001214 жовтня у містах Сарни та Здолбунів спостерігачі Громадянської мережі ОПОРИ зафіксували випадки розміщення передвиборної агітації без вихідних даних, що має ознаки порушення Закону «Про місцеві вибори». Спостерігачі зафіксували порушення та викликали міліцію.

На жодному з агітаційних матеріалів не було вказано вихідних даних, що має ознаки порушення вимог виборчого законодавства. Так, згідно ч.2 ст. 56 Закону України «Про місцеві вибори» друкований матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

У місті Здолбунів друковані агітаційні матеріали були виявлені на автостанції, що на вулиці Базарній. Зокрема, банери партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» із написом «Зберегти країну» та ВО «Свобода» з лозунгом «Свободу захисникам Конституції». Також на зупинці громадського транспорту навпроти Римо-католицького костелу, що на вулиці Фабричній, було зафіксовано банер Радикальної партії без вихідних даних з написом «Ні популізму! Тарифи Здолбунова – на вила». На вулиці Шкільній навпроти ринку «Катеринівській» було виявлено декілька сіті-лайтів з друкованими агітаційними матеріалами партії ВО «Батьківщина», які також не містили вихідних даних.

news 15.10 1 Rivne Agitacia

У місті Сарни біля платформ на автостанції були зафіксовані банери «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та банери з лозунгом, який використовуєпартія ВО «Свобода». Окрім цього, такі самі банери спостерігачі ОПОРИ зафіксували 8 жовтня на автостанціях у районних центрах Володимирець та Зарічне.

news 15.10 2 Rivne Agitacia

news 15.10 3 Rivne Agitacia

У всіх випадках представники ОПОРИ зателефонували «102» та викликали міліцію. В результаті, чого працівники міліції сфотографували агітаційні матеріали, а спостерігачі написали відповідні заяви.

12071544 10205344199145250 1711020551 n

Окрім цього, ОПОРА наголошує, що згідно п.6. ч. 9 ст. 60 Закону забороняється розміщувати носії політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів.

Виготовлення чи замовлення таких матеріалів карається накладенням штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Розповсюдження (рознесення, роздавання, вивішування) під час виборчого процесу таких матеріалів тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб двадцяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Враховуючи, що жоден з агітаційних матеріалів не містив необхідних відомостей, це дає підстави припускати, що відповідні матеріали були виготовлені не з виборчого фонду. Зазначимо, що ч. 6 ст.54 Закону передбачає здійснення передвиборної агітації виключно за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для агітації коштів з інших джерел забороняється.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.

___________________________

Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА