18 жовтня, у селищі Млинів Рівненської області відбувся осінній відкритий чемпіонат по лову хижої риби з човна, організований ФСТ «Колос» за підтримки політичної партії «Прогрес». Переможцям змагань було вручено кубки, дипломи та грошову винагороду у розмірі 300 грн.
Змагання пройшли на території міського пляжу річки Іква. Участь у чемпіонаті взяло близько десяти риболовів. Серед числа присутніх були й представники політичної партії «Прогрес», зокрема чоловік на ім’я Олександр, який повідомив, що є представником «Прогресу». Згодом, на місце події прибув кандидат у депутати до Рівненської обласної ради від партії «Прогрес» Петро Луцюк. Він привітався з учасниками, побажав гарної риболовлі та, поспілкувавшись з рибалками, поїхав.
Після проведення чемпіонату було визначено трьох переможців. Для них було вручено кубки, дипломи та грошові винагороди. За словами учасників ця сума становила 300 грн.
Напередодні, на вулицях Млинова було розміщено оголошення про проведення змагань. «До відому рибалок! 18 жовтня 2015 в смт. Млинів проводиться осінній відкритий чемпіонат по лову хижої риби з човна. Змагання проводяться за сприяння політичної партії «Прогрес», – йшлося в повідомленні.
Громадянська мережа ОПОРА вважає, що дії суб’єкта виборчого процесу – політичної партії «Прогрес» – і , зокрема, кандидата у депутати Петра Луцюка, якщо вони мають відношення до вручення грошової винагороди, можуть бути визнані як такі, що порушують Закон та мають ознаки підкупу виборців. Так, згідно ч. 4 ст. 60 Закону «Про місцеві вибори» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошейчи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів(крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 % розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.
Нагадуємо, що за вчинення підкупу виборців передбачена кримінальна відповідальність. Так, відповідно до ч. 3 ст. 160 ККУ здійснення передвиборної агітації (агітації референдуму) шляхом надання підприємствам, установам, організаціям неправомірної вигоди або надання безоплатно товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення найменування, символіки, прапора політичної партії, вартість яких не перевищує розміру, встановленого законодавством), робіт, послуг – карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років. При цьому, під неправомірною вигодою слід розуміти кошти чи інше майно, переваги, пільги, послуги або нематеріальні активи, вартість яких перевищує 3 % розміру мінімальної заробітної.
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на
сайті ОПОРИ та
Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити
мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.
___________________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА