На Рівненщині потенційні кандидати вже роздають подарунки

Дата: 17.09.2014
pidkupНа Рівненщині відновлюється практика непрямого підкупу виборців потенційними кандидатами в Народні депутати України. Ще не будучи офіціно зареєстрованими кандидатами, висуванці активно ведуть агітаційну кампанію. Серед найбільш поширених методів агації присутні участь у масових заходах, дарування цінних речей та робота через благодійні фонди.

 

До свята першого дзвоника кандидат в народні депутати Юрій Вознюк відвідав Великожитинську ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка цього року відзначає 40-річчя з дня заснування. З нагоди свята Юрій Володимирович подарував школі відеокамеру.

 
Днями у м. Корець, Рівненської області відбулись урочистості з нагоди Дня фізкультурника. Участь у масових заходах міста взяв народний депутат України Юрій Вознюк. Юрій Володимирович привітав фізкультурників району, а також подарував школярам спортивний мат. 
 
Наразі Юрій Вознюк вже є висунутим кандидатом в народні депутати від партії «Народний Фронт» поvoznjuk1 виборчому окрузі № 153 (Гощанський, Корецький, Острозький, Рівненський райони, 9 дільниць м.Рівне). Це вже другі вибори, на яких балотуєтьмся Юрій Вознюк. На виборах Народних депутатів у 2012 році він отримав перемогу на цьому ж окрузі під брендом «Батьківщини».
 
Ще один потенційний кандидат по 155-му виборчому окрузі (місто Кузнецовськ, Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський, Рокитнівський райони) працює від імені благодійного фонду Василя Яніцького «Наш край».
 
 
Днями володимирецькі волонтери побували на Яворівському полігоні і передали 7 бронежилетів від фонду Василя Яніцького «Наш край» бійцям, які готуються до бойових дій на сході України. Також бронежилет, наплічник з камуфляжем та теплими речами волонтери «Нашого краю» передали учаснику АТО з села Полиці Володимирецького району Володимиру Буднику.
 
Матері бійця АТО Сергія Дацького з села Берестівка Володимирецького району голова Благодійного фонду «Наш край» Василь Яніцький привіз 10 кубометрів сухих порубаних дров на зиму.
Окрім того благодійний фонд Василя Яніцького є організатором ряду спортивних та культурних заходів у Володимирецькому, Зарічненському, Дубровицькому та Рокитнівському районах.
 
janickij1Василь Яніцький на позачергових виборах народних депутатів України 2014 року був підтриманий Блоком Петра Порошенка. Це вже другі вибори депутатів Верховної ради, на яких висувається голова правління Благодійного фонду «Наш Край». У 2012 році він посів третє місце за результатами голосування на цьому окрузі.
 
Громадянська Мережа ОПОРА зазначає, що до моменту офіційної реєстрації кандидата в народні депутати така діяльність не є порушенням закону. Проте ми застерігаємо, що відповідно до ч. 14 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати. Така передвиборна агітація є непрямим підкупом виборців. 
 
 
Довідково:
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів. 
 
 
 
За детальнішою інформацією звертайтесь до
Координатора спостереження за Позачерговими виборами народних депутатів України у Рівненській області
Анатолія Бондарчука
т. (096) 918-74-08