На Рівненщині потенційний кандидат написав заяву в міліцію на голову ТВК

Дата: 16.09.2015

e6c5ec4137a2831befad7e6d46559451 XLПотенційний кандидат написав заяву в міліцію на голову районної ТВК, бо вважає дії останньої, які вона здійснила під час формування керівного складу міської територіальної виборчої комісії, протизаконними.

 

11 вересня відбулося засідання Костопільської районної територіальної виборчої комісії на якому були сформовані Костопільська міська та сільські ТВК та призначено керівний склад відповідних виборчих комісій. У результаті голосування, на посаду голови міської ТВК було обрано Вітошко Р. («за» – 10 голоси). Кандидат на посаду готови Веронський О. отримав 4 голоси, інший кандидат Дронова О. – 2 голоси.

13 вересня потенційний кандидат у депутати Олексій Лозян («Опозиційний блок») написав заяву до міліції на голову районної КостопільськоїТВК Антоніну Дмитринську у зв’язку тим, що вона не розглянула заяву на голову міської Костопільської ТВК Марина Масовець від партії «Опозиційний блок».

Як повідомив спостерігач Громадянської мережі ОПОРИ, який був присутній на засіданні районної ТВК, що при формуванні керівного складу міської ТВК спершу представники комісії в телефонному режимі зв’язалися з кожним членом міської ТВК, які писали заяву на згоду виконувати посадові обов’язків голови комісії. В результаті були відсіяні ті, хто не виявив бажання працювати головою ТВК. Серед них виявилася і Марина Масовець, яка відмовилася від будь яких керівних посад. Після того, розглядаючи кандидатури, які залишилися, члени комісії звернули увага на наявний досвід в роботі виборчих комісій. Через відсутній або малий досвід роботи з голосування було виключено декілька осіб. На завершальному етапі залишилося три кандидатури (Вітошко Р., Веронський О., Дронова О.) з поміж яких і обрали голову міської ТВК. Інших пропозицій не надходило, зокрема, і від представників партії «Опозиційний блок», який має трьох представників у складі районної ТВК.

news 15.09 Рівне На Рівненщині потенційний кандидат написав заяву в міліцію на голову ТВК

Варто зазначити, що згідно ч. 1 ст. 20 ЗУ «Про місцеві вибори» виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку і проведення місцевих виборів. Тому відповідальність за прийняті рішення комісією несе не окремий її член, а вся відповідна комісія як колегіальний орган. Відповідно такі дії потенційного кандидата Олексія Лозяна можна розцінювати як спробу тиску на голову та склад Костопільськоїрайонної ТВК, щоб та прийняла рішення в інтересах окремих політичних сил.

На думку Громадянської мережі ОПОРА, такі дії зі сторони потенційних кандидатів є неприпустимі з точки зору демократичних стандартів виборів. Тому ОПОРА закликає всіх потенційних суб’єктів виборчого процесу використовувати чесні правила гри, утримуватися від брудних технологій, тиску і не підривати довіру суспільства до інституту місцевих виборів.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408