На Рівненщині суд ухвалив розпочати досудове розслідування щодо дій Корецької міської виборчої комісії

Дата: 22.10.2015

1065520 жовтня у м. Корець відбулось відкрите судове засідання, де розглядалась скарга cекретаря Корецької МВК Топорецького Миколи на бездіяльність прокурора району Ткачука В. В. щодо невнесення відомостей про злочин до єдиного реєстру досудових розслідувань.

11 жовтня колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду встановила, що при реєстрації Дмитрук Л. М. як кандидата на посаду міського голови Корця не було дотримано п. 9 ч. 1 ст. 40 Закону України «Про місцеві вибори» (реєстрація кандидата на посаду міського голови за умови подання до комісії документа про внесення грошової застави). У результаті суд постановив скасувати рішення про реєстрацію Дмитрук Л. М.

13 жовтня відбулося засідання Корецької міської виборчої комісії, на якому члени комісії прийняли Постанову «Про реєстрацію кандидата на посаду Корецького міського голови Дмитрук Л. М.». Під час засідання Корецька ТВК спочатку скасувала реєстрацію Дмитрук Людмили Миколаївни, згідно постанови Житомирського апеляційного адміністративного суду. Однак, за словами членів комісії, у рішенні суду не було зазначено, вилучити документи Дмитрук Л. М. Цим і аргументувала ТВК своє рішення, приймаючи постанову про нову реєстрацію кандидата.

15 жовтня на ім’я прокурора Корецького району Ткачука В. В. було подано звернення з повідомленням про злочин стосовно невиконання постанови Житомирського апеляційного адміністративного суду. Так, всупереч ст. 214 КПК України, прокурор не вніс відповідні відомості до ЄРДР. Наступного дня скаржник отримав відповідь від прокурора про те, що його скарга направлена до начальника Корецького РВ УМВС України в Рівненській області для прийняття рішення.

У результаті, згідно вимог ст. 214 КПК України, суд ухвалив задовільнити скаргу Топорецького Миколи. Також зобов’язав Корецьке РВ УМВС в Рівненській області внести відомості до ЄРДР відповідно даних за зверненням Топорецького Миколи до прокурора Корецького району та розпочати досудове розслідування. Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Переглянути ухвалу Корецького районного суду в Рівненській області можна тут.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
 
(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
Довідково:                                                                                                                             
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.