На Рівненщині священнослужитель агітував за кандидата

Дата: 10.10.2015

news 10.10 Rivne 1.19 жовтня у церкві села Новомалин Острозького району Рівненської області відбулась святкова панахида з дня пам’яті святого Івана Богослова, яку провів місцевий священик. Наприкінці богослужіння отець Володимир запросив до слова Крука Михайла Адамовича, директора ДП «Острозький лісгосп», кандидата на посаду депутата Рівненської обласної ради від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та вручив йому подарунок від церкви – ікону.

news 10.10 Rivne 1

Під час вручення ікони, отець наголосив на вагомому внеску кандидата у житті мирян. «Пам’ятайте, що новомалинці знають і люблять вас.Коли важко, вони приходять і щось просять, ви їм ніколи не відмовляєте. Ось такий у нас директор лісгоспу», – з такими словами звернувся отець Володимир до «мецената» та прихожан храму. Окрім цього, священнослужитель додав, що Михайло Крук «багато допомагав як раніше, так і зараз допомагає церкві та іншим нашим храмам».

Переглянути відео можна  тут.

Громадянська мережа ОПОРА наголошує, що згідно абзацу 8 статті 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації»релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки, не висувають кандидатів до органів державної влади, не ведуть агітації або фінансування виборчих кампаній кандидатів до цих органів. В той же час, ч.1 ст. 54 Закону України «Про місцеві вибори» визначає передвиборну агітацію як здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за кандидатів.

За коментарями звертайтеся:

Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.
 
___________________
Прес-центр
Громадянської мережі ОПОРА